359 грн.
6 год.
Дата екскурсії:
Китаїв — Феофанія — Церковщина — Голосіїв
Місто: Київ
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 9:00, М. Палац «Україна»

Перші монастирі давнього Києва ведуть свій початок з печер.

І навіть після сходження на гору, після зведення прекрасних храмів і величних соборів у печерах продовжують залишатися монахи-відлюдники, іноки, що прагнуть самотності, тікають від суєти мирської.

Монахи віддаляються від міст, ховаються в печерах, щоб бути поближче до Творця, усім серцем віддаватися молитві й службі. З часом у печерах виникають невеликі обителі, а нині на їх місці виросли монастирі.

Під час екскурсії ми познайомимося з історією і сучасним життям у Церковщині, відвідаємо храм Феодосія Печерського в Гнилецьких печерах.

Побуваємо у відомому Китаєві. Місцевість ця відома ще з часів Київської Русі. У XVI ст. сюди прийшли монахи Києво-Печерської лаври, щоб серед густого лісу на півострові, омитому озерами, заснувати монастир. Звісно, спочатку під землею.

Перша київська пустинь – Голосіївська – зявилася завдяки духовному подвижнику Петру Могилі. Зачарований красою хутора Петро Могила висаджує тут сад і закладає храм в імя Іоана Сачавського. Так з’явився скит, що з часом перетворився на резиденцію лаврських митрополитів.

Пустинь Михайлівського Золотоверхого монастиря – Феофанія, названа на честь настоятеля Київської єпархії єпископа Чигиринського Феофана. Пізніше Святитель Інокентій усім пагорбам, джерелам, дорогам дав євангельські імена: Фавор, Синай, Кедрон, Йосафатова долина. На поч. ХХ ст. у Феофанії збудовано величний собор св. Великомученика Пантелеймона (арх. Єрмаков).

Тут, воістину, зцілюються душа й тіло, зцілюються молитвою, часточкою мощей, цілющою водою джерел, красою природи.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Окольні монастирі Києва»


Відгуки на «Окольні монастирі Києва»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *