від 3999 грн.
4 дні
Дати туру: 08-11.03.2018
Львів - Дрогобич
Напрямок: Захід
Область: Львівська
Транспорт: поїзд

Для тих, хто не вперше у Львові. Наш новий маршрут має на меті відкрити для вас дещо інший Львів: мультикультурне місто східної Галичини напередодні Першої світової війни і у міжвоєнний час.
В епіцентрі уваги особистості, що формували інтелектуальне, культурне обличчя міста, творили його особливу ауру.
Найвизначніші спонсори розвою мультикультурного Львова – невеличкі галицькі містечка Борислав і Дрогобич, які ми також відвідаємо у нашому турі

Програма туру »

1-й день, 08.03.18

Прибуття до Львова (доїзд до Львова самостійний: нічним потягом або Інтерсіті Київ-Перемишль №705.)
Переїжджаємо до готелю, залишаємо речі.
Львів починається з кави. Кавуємо і починаємо
екскурсію (пішу)
«Жінки у міжвоєнному Львові»: Дебора Фогель, Софія Яблонська, Соломія Крушельницька, Олена Кульчицька, Ірина Вільде, Рахеля Ауербах… Красуні, розумниці, інтелектуалки, креативні, натхненні. Вони спалахнули яскравими зірками і освітили небо своєю творчістю. Жінки, що вийшли за межі традиційних канонів жіноцтва. Жінки, що кинули виклик собі і суспільству. Жінки, що підкорювали світові сцени, робили фурори на художніх виставках, писали нову поезію, знімали фільми, робили фото і мандрували світом у час між двома найстрашнішими війнами ХХ століття.

Обід.

Екскурсія до музею Олени Кульчицької – художниці, що стала першою жінкою, яка отримала фахову освіту в Галичині, авторки понад 4000 полотен.

Вечірня програма (Львівський органний зал).

 

2-й день, 09.03.18

Сніданок.
Екскурсія до наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І.Франка. Про найцікавіше з історії відомої і поважної книгозбірні, знайомство з книжковими раритетами.

Екскурсія «Місцями львівської літературної богеми» (піша). Їх імена й нині відомі найвужчому колу посвячених у «високу» літературу: Богдан-Ігор Антонич, Остап Тарновський, Бруно Шульц, Єжи Лєц, Леон Пастернак… На перехресті культур відкриваємо для себе українських, польських, єврейських літераторів Львова  міжвоєнних часів.

Обід.

Екскурсія до музею Соломії Крушельницької – найвідомішої оперної співачки поч. ХХ ст. з логічним продовженням.

 

3-й день, 10.03.18

Сніданок. Виїзд за маршрутом: Нагуєвичі – Дрогобич

Дрогобич. Місто Юрія Дрогобича, Івана Франка і Бруно Шульца. Ми оглянемо головні історико-культурні пам’ятки міста: площу Ринок, ратушу, синагогу, кафедральний собор св. Трійці, дзвіницю церкви св. Юра (1600 р.), краєзнавчий музей «Дрогобиччина», район віллової забудови, будівлю гімназії, де навчалися Іван Франко, Василь Стефаник, Лесь Мартович, місця, пов’язані з іменем Івана Франка й Бруно Шульца.
Обід.
Нагуєвичі-Лішня – стежка Івана Франка (1,5 км), музей-садиба Івана Франка (відтворена за описами письменника), церква, де похований батько Івана Франка.
Борислав. Місто, що кілька десятиліть було економічною столицею Галичини і нафтовим центром Європи. Бориславське родовище озокериту одне з найбільших у світі за запасами та рівнем видобутку. Пригадуєте Франківський «Борислав сміється»? Ми познайомимося з історією міста, його видатними особистостями, оглянемо історико-культурні пам’ятки – церкву св. Анни, «Хрест свободи», храм Успіння Пресвятої Богородиці з вітражами П.Холодного.
Повернення до Львова.

 

4-й день, 11.03.18

Сніданок. Звільнення номерів.

Екскурсія до Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка. Про життя у Львові, про формування генія, про непросте буденне життя, про дружину, дітей, кохання, про Івана Франка неканонічного.

Вільний час.

Обід.

Від’їзд на вокзал. Виїзд на Київ (орієнтуємося на потяг Інтерсіті №715, відправлення о 16:12).

 

Увага! Переміщуємося по Львову громадським транспортом.

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Львів. Дрогобич. На перехрестях світів»


Відгуки на «Львів. Дрогобич. На перехрестях світів»

  1. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за неймовірну мандрівку «На перехрестях світів». Бувала у Львові сотні разів, але й цього разу відчула нові чари цього казкового міста, ще зі студентських років хотілося відвідати Дрогобич – нарешті мрії здійснилися. Франкова колиска — Нагуєвичі — дивовижна місцина, де раджу побувати всім. Варто побачити й відчути Борислав, який, попри все, ще й досі «сміється»… Подорож дуже цікава, літературна, музична й незвична, розрахована на туристів-гурманів, «бо в дорогах звабливая врода» (як писав Богдан-Ігор Антонич).

  2. Майже репліка мого враження від туру “Львів. Дрогобич. На перехрестях світів.”
    Вже пішов другий рік, як я мандрую Україною з “Київськими фресками”. І зараз можу впевнено сказати, що це не просто мандрівки. Це глибоке, професійно виконане дійство з декількома сюжетними лініями. Я завжди намагаюсь з перших його актів вгадати, яка з них буде для мене ведучою. Коли в цей раз, в Львівській кавовій копальні я прочитала перші рядки вірша Богдана Ігора Антонича “Три перстні”, відразу зрозуміла – це воно! “Крилата скрипка на стіні, червоний дзбан, квітчаста скриня”. Три цілісних кола в одній звязці. Ні одне з них безпосередньо не звязане з іншим. Але коли розірвати будь яке з них, звязка розпадеться. Реальність, уявна дійсність та символізм. Реальні люди з реальними долями – Іван Франко, Олена Кульчицька, Богдан Ігор Антонич, Ірина Вільде, Дебора Фогель, Олена Яблонська, Соломія Крушельницька, Іван Труш, Бруно Шульц. Нереальні світи їх мистецьких творів. Символізм їх життя та творчості. Реальні міста – Львів, Дрогобич, Борислав. Відчуття нереальності львівської архітектури, університецької бібліотеки, дрогобицької підземної соляної річки, бориславських нафтових качалок. Символізм всього побаченого та почутого. Дякую всим, хто дав змогу відчути реальне, уявне та символічне перехрестя світів в цьому фантастичному турі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *