уточнюється
4 дні
Дати туру: 28.04-01.05.2018
Петриківка – Дніпро – Запоріжжя − Кам’яна Могила − Новомосковськ
Напрямок: Південь, Центр
Області: Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська
Транспорт: автобус

Запрошуємо в чориденний тур місцями запорізьких козаків. На вас чекає знайомство з головною козацькою святинею — Миколаївським Самарським Пустинним монастирем, відвідання легендарного острова Хортиця, містичної Кам’яної Могили, музеїв Дніпра. І це ще не все…

Програма туру »

1-й день
7:00 Виїзд з Києва (м. «Палац Україна»)
Козельщина. Жіночий монастир Різдва Богородиці, заснований у 1885 р. на честь однієї з найвідоміших  чудотворних ікон – ікони Богородиці. Собор Різдва Пресвятої Богородиці (1906 р., арх.С.Носов, розписи М.Мурашко).
Царичанка. Гора Калитва. Фрагменти Української укріпленої лінії, що зводилася силами козаків за указом російської Військової Колегії у 30-ті рр. XVIII ст. для оборони територій від татар.
Китайгород. Бароковий ансамбль — Миколаївська (1757), Успенська (1754), св.Варвари (1756,1796) церкви.
Обід.
Петриківка – відомий центр українського декоративно-орнаментального народного малярства, що сформувався тут ще у XVIII ст. «Петриківський» розпис нині став своєрідним брендом і визнаний об’єктом нематеріальної культурної спадщини України ЮНЕСКО.
Прибуття в Дніпро.
Поселення у готелі. Вільний час.

2-й день
Сніданок.
Оглядова пішохідно-автобусна екскурсія по Дніпру:
Преображенський собор (1830-35), Катерининська міля, палац Потьомкіна, парк Глоби із оглядовими майданчиками на Дніпро,
Монастирський острів, храм св.Миколи, Дніпровська набережна, Катеринославський бульвар,
проспект Карла Маркса, будинок губернатора,  гранд-готель «Україна» (будинок Хрєннікова, 1910-13 рр.), Гірнича академія (арх.О.Бекетов, 1903), Лютеранська кірха, Хімічний корпус університету (1890), готель «Асторія» (1913), костел,
Амурський міст (1884), Центральний міст — найдовший проліт від берега до берега в Україні, Свято-Троїцький кафедральний собор (1837-60), хоральна синагога Золота Роза (1852).
Історичний музей ім. Дм.Яворницького – кращий історичний музей України, заснований ще 1849 року і збагачений колекціями старожитностей і зусиллями О.Поля, Дм.Яворницького, В.Антоновича. Унікальні експонати від часів скіфських до ХХ століття представлені у чисельних залах музею.
Відвідання будинку-музея відомого історика Д.Яворницького.
Обід.
Менора. Відвідання найбільшого у світі єврейського центру. Дивовижний архітектурний комплекс «Менори», сім веж якого символізують семисвічник. Екскурсія до музею «Память єврейського народу і Голокост в Україні». Інсталяція «Розлом світу», що нагадує про катастрофу цивілізації після приходу до влади нацистів.
Прогулянка на катері по Дніпру (факультативно).
Вільний час.

3-й день
Сніданок.
Виїзд в Запоріжжя.
Оглядова екскурсія по Запоріжжю. Знайомство з головними пам’ятками:
700-літній дуб-велетень.
Будівлі селища німців-менонітів у югендстилі.
Дніпровська ГЕС колись найбільша і найсучасніша у Європі (1927-1932 рр.), 6-те селище Дніпрострою, визнане на Всесвітній виставці в Парижі (1937 р.) видатним архітектурним комплексом. Свято-Андріївський собор, Свято-Миколаївський  собор (1886 р.), храм св. Димитрія Донського.
Острів Хортиця. Історико-культурний національний заповідник. Знайомство з островом-легендою — символом свободи українського козацтва.
Музей історії запорізького козацтва.
Оглядова екскурсія по історико-культурному заповіднику«Запорізька Січ»: знайомство з козацьким побутом і правилами життя на Січі; лінія укріплень часів російсько-турецької війни 1735-39 рр.; святилище.
Прогулянка на річковому трамваї довкола острова Хортиці і зі шлюзуванням у найглибшому шлюзі. Під час прогулянки по Дніпру ви побачите: Дніпрогес з боку верхнього б’єфа, Дніпрогес з першим і другим машинними залами, знаменитий запорізький однокамерний шлюз, підводний канал, мости, острів Байда, південну намивну частину острова Хортиці, Запорізьку Січ (факультативно).
Обід (сухим пайком).
Кам’яна Могила. За своїм історичним значенням Кам’яна Могила прирівнюється до  Стоунхенджа, палеолітичного живопису Франко-Кантабрії чи фресок Тасилі. Скульптура людинириби, що має 7 тис.літ.
Василівка. Музей-заповідник «Садиба Попова». Палацовий комплекс, що нагадує Воронцовський палац в Алупці.
Вечеря.
Пізнє прибуття в Дніпро. Нічліг.

4-й день
Сніданок. Звільнення номерів.
Відвідання храму Іверської ікони Божої Матері, заснованого на місці колишнього городища Стара Самара. Іконостас храму виконаний з рожевого оніксу, привезеного з Ірану.
Новомосковськ. Єдиний в Україні дерев’яний дев’ятиглавий Троїцький собор (1773-78) за наказом П.Калнишевського коштом Войська Запорозького складну конструкцію (колись без жодного цвяха) із 559 колод склав майстер-самоук із Нижньої Водолаги А.Погребняк.
Миколаївський Самарський Пустинний монастир головна святиня запорізьких козаків, збудована козаками на острові між Самарою і Самарчиком. Офіційна дата заснування монастиря 1672 р. Храм св.Миколи Чудотворця, побудований священником Кирилом Тарловським. Головна святиня – ікона Самарської Божої Матері.
Повернення до Дніпропетровська. Відвідання Дніпропетровського художнього музею, заснованого ще 1914 року. Поряд з полотнами відомих класиків – В.Сєрова, І.Репіна, В.Боровиковського, І.Левітана, К.Коровіна – велика колекція творів (понад 300) І.Бродського.  Гордістю музея є зібрання катеринославського художника-символіста М.Сапожникова і твори М.Башкирцевої. Особливе місце у колекції займають роботи відомих майстрів петриківського розпису.
Обід.
Виїзд в Київ.
23:00 Орієнтовний час повернення до Києва.

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «За Дніпровими за порогами»


Відгуки на «За Дніпровими за порогами»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *