3559 грн.
3 дня
Даты тура: 15-17.06.2019
Святогорская лавра — Чугуев — Сковородиновка
Направление: Восток
Области: Донецкая, Харьковская
Транспорт: автобус

Вашему вниманию предлагается экскурсия в Святогорскую лавру,  по фантастически красивым  Репинским местам и в знаменитые усадьбы Слобожанщины.

Наш путь в восточном направлении, которым когда-то прошли знаменитые князья Владимир Мономах и  Игорь Святославович. Восточные территории Руси, переходившие поочередно из рук в руки — от славян к половцам. Здесь, за «шоломянем» некогда оканчивалась Руская земля. Степные просторы и «дикие» леса, утонченная красота Северского Донца. Край, который уже в начале XVII века назовут Слободской Украиной. Здесь находили пристанище казаки-переселенцы и монахи-отшельники. Здесь пролягут пути неуловимого жизнью философа Григория Сковороды и легендарного Ивана Сирко. Край вольный казацкий, навсегда вошедший в плоть и кровь, воссоздадут на полотнах его сыновья — Илья Репин и Сергей Васильковский.

Но и гениальному художнику не дано воспроизвести бесконечный простор Святых гор. На крутых известняковых горах над Сиверским Донцом усердием подвижников появилась знаменитая обитель — Святогорская лавра.

Для вас наша эксклюзивная экскурсия в Святогорскую лавру из Киева.

Программа тура »

1-й день
07:00 Выезд из Киева поездом Интерсити.
Прибытие в Харьков.
Переезд в Чугуев. Экскурсия в художественно-мемориальный музей И.Репина.
Обед.
Обзорная экскурсия по городу: ансамбль военных поселений, городская управа (1820-тые), торговые ряды, Покровский собор, «репинские» места.

Памятник природы гора Кременец с экспозицией каменных баб.
Переезд в Святогорск.

Расселение в гостинице. Свободное время.

2-й день
Завтрак.
Выезд в Святогорск. Экскурсия по территории Свято-Успенской Святогорской лавры. Посещение исторического музея и Национального природного парка «Святые горы», скит Всех Святых. Непревзойденные панорамы Сиверского Донца.
Обед.
Изюм. Николаевская и Вознесенская церкви, Спасо-Преображенский собор (1684). Место, где стоял лагерем князь Игорь перед походом на половцев. Место битвы князя Владимира Мономаха с половцами (1111 р.).
Прибытие в Харьков.
Расселение в гостинице. Свободное время.

3-й день
Завтрак. Освобождение номеров.
Сковородиновка, где четыре последних года жизни провел странствующий философ Григорий Сковорода. Литературно-мемориальный музей Сковороды, занимающий дом А.Ковалевского, парк, криница, могила философа.
Возвращение в Харьков.
Обед.
Отъезд в Киев поездом Интерсити.

Внимание! Для посещения святых мест всем женщинам необходимо иметь юбки и головные уборы, а также непрозрачную одежду, прикрывающую плечи и грудь.

Свернуть программу тура »
Зарегистрироваться в тур »
Зарегистрироваться в тур «Чары Слобожанщины и Святогорья»


Отзывы на «Чары Слобожанщины и Святогорья»

  1. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за триденний тур Слобожанщиною! Сердечне спасибі місцевим краєзнавцям-екскурсоводам за зворушливі розповіді й цікавинки. Вдячні нашому водієві Івану за безпеку на битих-розбитих шляхах. Дуже прикро, що дорогу на війну за п’ять років зробили, а до Сковородинівки пробиратися треба ямами. Доки не прокладемо шлях до Філософа, війну не виграємо. Під час цієї мандрівки розумієш мудрість Григорія Сковороди: «З усіх утрат втрата часу найтяжча».

  2. За що я люблю подорожі з «Київськими фресками»? За — багато що. Але мабуть найбільше, за — діапазон. Це неймовірно. Дещо навіть містично. Вони завжди дають кожному подорожуючому те, що потрібне саме йому. Вирушаючи в мандрівку, ти ще не розумієш, що потрібно саме тобі на данний момент. І менш за все задумуєшся, що очікують від поїздки твої супутники. В результаті — з однієї подорожі виростає велике спільне поле різних, індивідуальних плодів. Це фантастично! Тільки зараз звернула увагу на назву туру — «Чари Слобожанщини та Святогір»я». Зачарована. Величні краєвиди хвилюючогося зеленого моря (саме — моря) дерев, помережаного прожилками Сіверського Дінця, з незвично білих, крейдяних, уквітчаних гір — заворожують. Ти бачиш все навколо на багато кілометрів вперед. Ти становишся центром невеличкого Всесвіту. Ти стаєш впевненим в собі, в своїй силі. Насамперед — духовній. Григорій Сковорода, закоханий в цей край, називав його оком бога. «Сьоме око — місто Захарія» — говорив він про Харків. Я не можу відділити Харків від його околиць. Так, саме він — те око правди, що не стало сонцем без богом осяяних зіниць. Але Ізюм, Чугуїв, Святогір»я — озера цього символічного очного яблука, без яких його назавжди затягне плівкою сліпоти. Слобожанщина — така, яку ми бачимо її зараз, створена живучими на ній людьми. Вона не та, як була ще пів століття тому. І це, мабуть, добре. Як говорив Юрій Шевельов — вже є чотири Харкова, а будується п»ятий. Так і земель Слобожанських — вже є чотири, а будується п»ята. Чи треба нам збудувати аж сьомий Харков та сьому Україну, щоб збулась філософія Сковороди — відчувати щастя на землі, незалежно від форми кожного, бо виділене воно всим в однаковому об»ємі? Щоб стали ми рівними рівностями. Утопія? Чи таки — пророцтво?

  3. Тур «Чари Слобожанщини і Святогір’я» мені ДУЖЕ сподобався. Кожне місто, в якому ми побували, мені запам’яталось: своєю історією, особистостями, що його прославили, і, як на підбір, сильними краєзнавцями! В історичний ракурс органічно вплелася природа цієї частини Слобожанщини: неймовірно красива і оригінальна, з величними панорамами Кременця і Святих Гір, а також незабутніми пахощами ефірних олій і фітонцидів місцевих рослин. Аромотерапія відкрила друге дихання, а купання в «Панських штанах» повернуло до життя в червневу спеку. Символічною була участь у «Хресній ході» до печер на кораблику: треба ж таке, як А.П.Чехов :))) Ось такі гарні були у нас Зелені свята! Щиро дякую учасникам, організаторам і виконавцям!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *