1099 грн.*
14 часов
Дата экскурсии:
Deadline book: 06.06.2020
Чигирин – Суботов − Холодный Яр − хутор Буда
Область: Черкасская
Тип/транспорт: автобусная
Место и время встречи: 7:20, м. Вырлица

Чигирин — славная гетманская столица со времен Б. Хмельницкого до капитуляции П. Дорошенко.

Замковая гора, откуда открываются величественные панорамы на р. Тясмин и безграничные дали. На горе, как свидетель бывшего могущества города, восстановленный бастион Дорошенко. Под горой — отстроенная резиденция Богдана, Петропавловская церковь, музей Хмельницкого.

Но длительное время Хмельницкие проживали на родовом хуторе Суботове, где в Ильинской церкви и был погребен гетман Богдан.

Через столетие после падения Чигирина эти земли будут охвачены масштабным народным восстанием, вошедшим в историю под названием Колиивщина. Эпицентром событий станет Холодный Яр, где в Мотронинском монастыре гайдамаки освятят ножи на борьбу за святую веру. Не случайно вековой дуб на хуторе Буда назван в честь Максима Зализняка, одного из лидеров восстания.

Холодный Яр стал символом борьбы за свободу, в течение столетий скрывая в своих лесах народных мстителей. В начале ХХ века здесь действовали отряды повстанцев, которые, не желая покориться непрошенной власти написали на своем знамени «Воля України або смерть!»

Зарегистрироваться на экскурсию »
Зарегистрироваться на экскурсию ««Чигирине, Чигирине…»»


Отзывы на ««Чигирине, Чигирине…»»

 1. Дуже цікава екскурсія!
  З Анжелою так завжди: спочатку просто сідаєш в комфортабельний автобус і пані Анжела починає говорити… І все- це вже не автобус, а машина часу. З цієї миті ми починаємо швидко занурюватися в минуле, реальність розмивається…
  Я не знаю, чи є ще такі екскурсоводи.
  Спробуйте і ви мене зрозумієте)))

 2. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за цей одноденний тур! У Чигирині, Суботові й Холодному Яру, бодай раз у житті, має побувати кожен українець. Радимо їхати з дітками, місцеві краєзнавці цікаво й нешаблонно розкажуть про колосальний масив української історії. Лише в такій подорожі можна відчути справжній дух гайдамаків і народних месників, а також зрозуміти, чому ж повстанці писали на своїх прапорах: «Воля України — або смерть!»

 3. Цей туристичний маршрут має пройти кожен, хто вважає себе українцем, і хто хоче пізнати Україну. Дякую Анжелі Савченко і «Київським Фрескам» за досить комфортну подорож і можливість побачити памятки цього краю. Щоразу згадуючи, подумки дякую й Віктору Ющенку, без якого ми не мали б ні відновленого Чигирина, ні Батурина, ні Музею Грушевського, ні Музею Голодомору. Це нові сучасні музейні комплекси, які не соромно показати гостям з-за кордону, які цікаво дивитися самим. А відвідання «Холодного Яру» довзоляє знайти відповіді на багато питань з нашої історії і сьогодення. Мрію бувати тут щороку.

 4. Чигирин, Суботів, Холодний Яр — місця, кожне з яких, у свої часи, опинялось у досить потужному вирі історичних подій. Пам’ять про ті події дійшла до наших днів. Гетьманська резиденція, фортифікаційні споруди Замкової гори, Іллінська церква, архітектурні і ландшафтні пам’ятки урочища «Холодний Яр» і т.д… — все доступно на цьому маршруті з «Київськими фресками».
  Велика подяка Анжелі Савченко за організацію!
  PS Наступникам — фізкультпривіт: на Замкову гору ведуть 240 сходів, АЛЕ , хто їх подолає, той в повній мірі оцінить військовий талант Богдана Хмельницького — Гетьмана Його Королівської Милості Війська Запорозького!!!

 5. Поїздка у Чигирин, Суботів і Холодний Яр — це море фантастичних вражень, це інформаційний прорив у виконанні директора Анжели Савченко. Це якість, перевірена поїздками класом сина, а тепер і нашою сім»єю. Рекомендуємо усім і самі будемо їздити лише з Київськими фресками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *