4899 грн.
3 дня
Даты тура: 06-08.03.2021
Deadline book: 15.02.2021
Ромны − Пустовойтовка − Сумы − Лебедин
Направление: Север
Область: Сумская
Транспорт: автобус

Наше знакомство с городом, наполненном большой любовью, вдохновением, красотой.

«… любить город Сумы, так как я его любил», – завещает своей дорогой семье и внукам, и всем нам, известный меценат. Город, основанный украинским казачеством в нач. XVII в. и построенный в ст. ХІХ сахарозаводчиком Иваном Харитоненко.

Изысканная красота, аристократичность и спокойствие господствуют в исторической части Сум. Благолепие храмов, бывшие помещичьи усадьбы, городская архитектура удивят даже бывалого туриста.

Настоящим подарком для вас будет открытие казацкого «нового мира» с церквями Лебедина и Ромен, настоящими художественными сокровищами, спрятанными в «неизвестных» музеях. Казацкому роду нет перевода. И в этом вы убедитесь…

Программа тура »

1-й день
7:00. Выезд из Киева.
Лебедин. Экскурсия в Художественный музей – коллекция раритетов из бывших помещичьих усадеб.
Обед.
Экскурсия по Лебедину — небольшому городку, сохранившему провинциальное архитектурное наследие конца ХІХ – начала ХХ веков.
Осмотрим один из старейших деревянных храмов Левобережной Украины – Воскресенский, а также Николаевский, Покровский и Вознесенский храмы. С Лебедином связаны имена братьев Кричевских, Стефана Таранушенко, Сергея Рахманинова, художников группы «Бубновый валет».
Ворожба, местечко, в котором длительное время проживала семья Кричевских.

Прибытие в Сумы. Расселение в гостинице.
Свободное время.

2-й день
Завтрак.
Экскурсия в Сумской художественный музей им. Н.Онацкого.
Переезд на Луку, экскурсия в дом-музей А.П.Чехова, расположившегося в усадьбе дворян Линтваревых.
Автобусно-пешеходная экскурсия по городу Сумы. Величественные соборы города: Спасо-Преображенский, Воскресенский, Троицкий; красивейшие здания: дом с кариатидами, дом собраний, усадьба Сухановых, бывшее здание Первой женской гимназии (Академия банковского дела НБУ), Александровская гимназия, усадьбы Харитоненко и Асмолова.
Памятник Ивану Харитоненко, на чьи средства построены Сумы. Памятники-символы: памятник гусару, памятники сахару и сладкоежкам, фонтан-памятник Суме.
Поздний обед.
Свободное время.

3-й день
Завтрак. Освобождение номеров.
Пустовийтивка – малая родина последнего кошевого атамана Сечи П. Калнышевского. Троицкая деревянная церковь, поставленная на средства Калнышевского, 1773 г. (реконструкция 2007 г.), памятник Калнышевскому, Николаевская церковь.
Ромны.
Экскурсия в Роменский историко-краеведческий музей, один из лучших музеев Украины.
Обед.
Знакомство с городом: осмотр сакральных сооружений – Святодуховский собор (1738-46), Васильевская церковь, Вознесенская церковь; памятник Т. Шевченко работы Ив. Кавалеридзе; архитектурные памятники конца ХІХ – начала ХХ вв.
Выезд в Киев.
Ориентировочное прибытие в Киев в 22:30.

*Внимание! Фирма оставляет за собой право на изменения в программе!

Свернуть программу тура »
Зарегистрироваться в тур »
Зарегистрироваться в тур ««Любить город Сумы»»


Отзывы на ««Любить город Сумы»»

 1. Тур «Любіть город Суми» — довершена, гармонійна та цілісна історія (щоправда)) , як і всі інші тури з «Київськими фресками»), яка особливо пасує першому тижню цьогорічної весни. Крихкому, примхливому, вітряному та емоційнонестійкому, хоча світлому і радісному. Коли зима ще не покинула своїх позицій. А весна ще не взаконила свої права. «Зустрінемось на ближнім перехресті» — говорив один з літературних образів Ібсена, норвежский Люцифер, Пер Гюнту зі сцени сумського театру. Ось і зустрілись. Зима з весною. Смерть з безсмертям. Що робить людину безсмертною? Мабуть, її діла та пам’ять вдячних нащадків. Чому так цікаво дивитись на давні артефакти? І чим більше їм років, тим цікавіше? Мабуть, тому, що з їх допомогою ти починаєш розуміти, що життя не таке вже й коротке. Що воно не почалось з твоїм народженням і не закінчиться з твоїм відходом. Цікава скульптурна композиція авторства Лисенка, присвячена загиблим у останній світовій війні минулого століття, зустрічала нас на околиці міста Лебедин. Крилатий Лебідь возносить у небо оголеного чоловіка. Достеменно не знаю, яку символіку заклав у основу цього пам’ятника автор. Але маю свої міркування. Далекі античні часи. Зевс і Паріс. А це — вже рівень безсмертя. Хоробрі воїни не вмирають назавжди. Дивлячись на прекрасні картини, скульптури, меблі, посуд у музеях Лебедина, Сум, Ромен, розумієш, що люди, які їх створили, живі до сих пір. Свої уміння, емоції, свою любов вони увіковічнили в майстерновиконаних ними предметах. Брати Кричевські, уродженці Лебединщини, залишили по собі велику матеріальну спадщину. Чи варто знати про життя та етапи становлення Федора та Василя Кричевських? Можливо, достатньо просто тішити свою душу їх спадком? Олюднення неживих предметів робить їх живими. Дізнаючись, як і чому були створені ті чи інші, наповнюючі радістю нашу душу, предмети, ми розширюємо поле живого і зменьшуємо поле мертвого. Якраз це і є роботою людини, як бога живого(а не мертвого)на землі. Тому, до речі, й цікаво людині, навіть не релігійній, дивитись на храми різних релігій. Вони — матеріальні символи Божої присутності в людській душі. І тим більше заслуговує нашої пам’яті життя і велика робота по збереженню українських дерев’яних церков Сергія Таранущенко, уродженця Лебедина. Несподівано для себе помітила, що говорити про безсмертя сумно. Майже, як про смерть. Чому так? Адже здавалося б — безсмертя вище смерті. Воно навіть вище життя… ?? Та на противагу цим моїм думкам, тур «Любіть город Суми», названий так Анжелою Савченко за висловом великого сум’янина, цукрозаводчика Харитоненка, був сповненим яскравими емоціями, світлом, радістю, любов’ю. Прекрасна архітектура, гарна музика, ліричні співи, запальні танці, інтелектуальні роздуми, дружнє спілкування, смачна, різноманітна, їжа (для тіла, душі і духа), а головне — у найкращому в світі товаристві однодумців клубу «Київські Фрески» — все це і створює справжнє, живе, Життя. Яке робить живим навіть безсмертя. Дякую за подорож.

 2. Кожен куточок України має свої скарби ,тільки не всім дано їх бачити.А пані Анжела Савченко володіє цим даром і щедро ділиться з усіма бажаючими.Цього разу неймовірна Сумщина.Батьківщина Кричевських Гмирі Кавалерідзе.Храми Слобожанщини,музеї Ромнів і Лебедина,кожен зі своїми унікальними експонатами,цікава історія Сум, величний храм збудований Харитоненком і милі одноповерхові будиночки(поспішайте побачити,бо скоро все поховають під пластиковоюю вагонкою),багатющий художній музей,експромт-концерт в ході екскурсії філармонією,а «Пер Гюнт» в постановці сумського театру вартий того ,щоб тільки заради нього відвідати Суми.

 3. Сумщина. Самобутня, сповнена неперевешиного колориту. І навіть не тому, що колись там народився, всю її сходив і навіть вперше сів за кермо автомобіля один чорнявий український хлопчина. Той, що потім виріс і став моїм батьком. Область України, яка була створена із декількох клаптиків інших областей. Але вона зберегла свою індивідуальність, свій «смак».
  Місто Суми вражає своєю патріархальною затишністю. Місто меценатів, які щиро і безкорисно турбувалися про нього. Місто зятятих сумчан, які боролися із забудовою центру – і перемогли. Центральна частина міста і до тепер є двоповерховою, а там де були дореволюційні крамнички – вони і зараз там є. Щире і затишне. Сповнене смачних тістечок і товстих котів, які і зараз почуваються царями міста. Із приязними мешканцями. Із цікавими скульптурками. З муралами і нічними сутінками, які навіюють романтичні думки. А який там художній музей. Його колекції можуть позаздрити багато європейських музеїв. До речі, теж надбання сумських меценатів. Тих небайдужих людей, які б могли виїхати за кордон, втекти від революції. Але залишились, іноді навіть заплативши за це своїм життям.
  Ромни – ще одна цікавинка Сумщини. Із золотою свинею – щоб іще хотів би бачити українець. Прекрасні парки із дерев’яними скульптурками героїв наших казок. Чудовий краєзнавчий музей.
  Подорож Сумщиною – це як поїздка в гості до бабусі. Тепло і затишно. Смачно. І багато цікавинок у бабусиній скрині.
  Анжела Савченко, як досвідчений колекціонер вибрала самі-самі цікавинки цієї області. І заздрте мені, бо я це все бачила. І я сама собі заздрю. © Ганна Лаврик.

 4. Анжелочка! Спасибо за новогодние Сумы, Ромны и Лебедин! Много увидели, услышали, отдохнули, в филармонии побывали, полюбовались художественными музеями в Сумах и Лебедине, заслушались Вашими рассказами и рассказами чудесного экскурсовода по Сумам и музею А.П.Чехова Виктором Викторовичем! Спасибо отдельное экскурсоводу по художественному музею в Лебедине! Да, и Новый год же еще встретили! 🙂 Как всегда, придраться не к чему, высший класс подготовки программы! Вообщем, хотим еще! :)))

 5. Друзі, колеги й знайомі дивувалися: «Новий рік на Сумщині? Навіщо туди їхати? Що там робити?» Неймовірно цікава подорож підтвердила: там є що робити, є що відвідувати, є що дивитися, навіть є чому повчитися у «провінції».
  Найщиріші подяка пані Анжелі Савченко за новорічну казку «Ромни-Пустовійтівка-Суми-Лебедин»!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *