14 часов
Дата экскурсии:
Deadline book: 21.09.2021
Олевск - Сущаны - Юровое - Рудня
Область: Житомирская
Тип/транспорт: автобусная
Место и время встречи: 07:30, м. Шулявская

Полесье – один из привлекательнейших уголков Украины. Затерянное в дремучих лесах, опоясанное реками-речушками, окутанное тайнами и легендами, овеянное сказкой.

Здесь до сих пор живут мавки, русалки, потерчата, лесовики. Здесь до сих пор ловят рыбу плетеными ятерями, а мед берут бортями.

Наш маршрут выходного дня в край архаичный, загадочный, волшебный. Здесь затерялся мир, которого уже больше нигде не существует. Жизнь в унисон с лесом. Собиратели и охотники доныне хозяева этих краев. С этими «колдунами» мы и встретимся. А они – немного приоткроют нам свои тайны. Познакомят с древнейшим древлянским промыслом – бортничеством. Пчелиный рой, борти, бортная пасека и возможность приобрести лесной бортный мед.

А между тем – знакомство с минувшей и современной жизнью полещуков, отдых в живописной местности, по желанию обед на берегу реки Уборть.

Зарегистрироваться на экскурсию »
Зарегистрироваться на экскурсию «Тайны полесского бортничества»


Отзывы на «Тайны полесского бортничества»

  1. Колишні учні продовжують навчання — то найкращий подарунок усім педагогам. У День учителя наш туристичний гурт засвоїв урок про комах-трударів, які за легендою вилетіли із чола Бога, про поліських «пчолок» (як їх тут ніжно називають) і про бортництво, якому понад 1500 літ. Ми дізналися, чим «стояк» відрізняється від «лежака» (і це не те, про що ви подумали). Вивчили нові слова і словосполучення: жень, взяток, творити вуллє, лазбень, кодола, дуплянка, зубель, плєшня, медова сита, курель, довж, снєт, лежея, кронципал. Подивувалися, що полюбляє ласувати диким медком не лише ведмідь, а й «жовна» (чорний дятел), лісова «муш» (миша) і куниця. Відкрили для себе світ невтомної бджолиної спільноти, яка народжується, живе й трудиться за дивовижними законами. І нам є чого повчитися у «Божих мушок», адже вони мешкають на Землі понад 30 мільйонів років, а первісна людина з’явилася лише 2 мільйони років тому.
    Найщиріша подяка пані Анжелі за цікаву одноденну мандрівку «Таємниці поліського бортництва», сердечна дяка водієві Юрію, місцевому гіду-краєзнавцю Юрію Халімончуку, бортнику Анатолієві Скуміну з дружиною Людмилою і пасічнику Миколі Федоровичу! Нехай вам, поліщуки, ручки не болять, а бджілкам крильця! Раджу їхати з дітками, бо екскурсія пізнавальна, колоритна і ДУЖЕ смачна.

  2. Ви бачили медові ріки? А хочете?
    Тоді гайда з Київськими фресками!
    Як завжди пізнавально, цікаво та комфортно, а ще й відкриття нових смаків і неймовірні пахощі лісу Полісся!!!
    З Київськими фресками можливо все! Насолодіться життям сповна!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *