2 дня
Даты тура:
Ахтырка - Чернетчина - Тростянец
Направление: Восток
Область: Сумская
Транспорт: автобус

Летние путешествия по Слобожанщине. Живописные уголки над Ворсклой познаем на ощупь. Релаксируем на сплаве на байдарках и проходя по экологической тропе Национального природного парка Гетманский, прогуливаясь по дорожкам урочища «Нескучное».

Вас ждет открытие Ахтырщины архитектурной с ее старинными казацкими храмами и неожиданной усадьбой в Тростянце, некогда принадлежавшей Надаржинским, Голицину и потом Кенигу.

И, безусловно, литературные «встречи» с классиками.

Программа тура »

1-й день
7:00 Выезд из Києва (М. Вырлица)
Экскурсионное сопровождение на маршруте Киев-Ахтырка.
Ахтырка. Знакомство с историко-культурными и архитектурными памятками города некогда второго по значению в Слободской Украине. Осмотр Покровского собора (1753-62 гг.), Введенской церкви-колокольни, Спасо-Преображенской церкви, храмов Георгия-Победоносца, Архангела Михаила, Кресторождественского храма.
Экскурсия в краеведческий музей города.
Обед.
Переезд в Тростянец. Экскурсия по Тростянецкому парку — памятнику садово-паркового искусства в живописном урочище Нескучное. Каскад прудов, более 200 пород деревьев и кустарников, 300-летние дубы. Грот Нимф. Оригинальный домик управляющего.
Экскурсия во дворец Голицына, построенный братьями Надаржинскими в 18 в. Осмотр интерьеров и картинной галереи, экспозиции посвященной П.Чайковскому, который гостил у Голицына.
Знакомство с историей шоколада, извесного болььшенству под маркой «Корона».
Осмотр «Круглого двора» — удивительной по архитектуре усадьбы, построенной в 1749 г. братьями Надаржинскими. Построенный как крепость, с целью защиты от татар, в собственности князя Голицына «Круглый двор» превратился в летний театр и цирк.
Осмотр культовых сооружений Тростянца – Благовещенской и Вознесенской церквей.
Посещение Ахтырского Троицкого монастыря.
Прибытие в с.Чернетчина, парк-котедж «Славна». Расселение.
Свободное время на отдых.

2-й день
Завтрак. Освобождение номеров.
Национальный природный парк «Гетманський». Сплав на байдарках по реке Ворскла.
Отдых. Пикник.
Бельское городище — легендарный Гелон.
Отъезд в Киев.
23: 00. Ориентировочное прибытие в Киев.

Внимание! Туристическая компания оставляет за собой право изменять порядок маршрута, а также заменять экскурсии равноценными.

Свернуть программу тура »
Зарегистрироваться в тур »
Зарегистрироваться в тур «Там, де річка Ворскла в’ється»


Отзывы на «Там, де річка Ворскла в’ється»

 1. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за чудовий тур! Дуже пізнавально, цікаві факти історії й літератури, зворушливі розповіді місцевих краєзнавців, мальовнича природа й неймовірний сплав на байдарках річкою Ворскла. Сердечне спасибі водієві Сергію за безпечну мандрівку нашим «знаменитим» бездоріжжям. Низький уклін чудотворній іконі Охтирської Божої Матері за гарну погоду, всі прогнози на ці дні лякали зливами, дощами й грозами.

 2. Ворскла – річка невеличка,
  В міру чиста, не брудна.
  Там, де вир, – стрімка водичка
  Й глибина – не видно дна…
  щоразу мені здається, що чергова поїздка з Фресками — найкраща і незабутня…І так постійно, від поїздки до поїздки….Правда, я завжди із доброю світлою заздрістю прислухаюся до старожилів-фресківців різних турів, скільки вони бачили, скільки чули і що пропустили ми….
  Авторські тури керівника пані Анжели мені припали до душі тим, що вони мають свій аромат і свій смак і вони ніби вірші…..Цього разу поїздка мала аромат шоколаду, хоча він і не був основною нотою.
  «Там, де річка Ворскла в»ється » — поїздка, яка тримає Миколою Хвильовим…..саме ним, його життям і творчістю міцно-міцно, коли шукаються і відразу ж читаються його новели….Тепер я згадую, як син вже давно радив прочитати «Тигролови»….А тут….І Багряний…..Остап Вишня…скільки я його читала і зараз засумувала, бо книга, яка була в батьківському домі, мною не збережена….Чухраїнці….так, то ж ми…»А я казала….» і «Та якось воно буде» — то ж точно ми…
  А Я.Щоглів!!!!!А вірші його то, виявляється, нелегко знайти в інтернеті…..
  От як можна, щоб планка поїздок була ще вищою!!!!!
  Інтелектуальний туризм — то висока майстерність,…Коли після поїздки хочеться надолужувати прогалини не лише в географії, а в літературі особливо….
  Закарбувався в пам»яті далекий пейзаж Мгарського Спасо-Преображенського монастиря….весь такий далекий в обіймах соняхів…І відразу згадуєш «Весілля в Малинівці», а перед цим «Королеву бензоколонки….» І все стає ніби рожево-ліловим, бо ти поринаєш в спогади, в дитинство….
  А попереду Слобожанщина, Охтирка справила на нас дуже тепле враження своєю тихою і милою провінційністю, своєю кількістю храмів і монастирів, збережених автентичних будівель…Спасо-Преображенський собор, в якому нереальної краси ліпнина, дивом збережена фігурка Андрія Первозванного…. Тихо, спекотно і сонячно, якась медово-солодка нЄга….Парк з фігурками «неведанных зверей», затягнута ряскою водойма….І ми знову думками там, далеко, за обрієм, в дитинстві. А на черзі Тростянець і для мене то найвища насолода — бо найбільше, що я люблю, то подорожувати садибами саме України….З автобуса і відразу в панський маєток Кенінга….Це ж він, корнет з «Пікової дами»…І якщо більшість садиб в Україні занедбані і загублені в нашому бездоріжжі, то ця ніби намальована….Як на мене, занадто вже лосніюча, але збережена….Там нереальна атмосфера, краса і аура…Ну якось ніби близнючка Качанівки, правда, менш пафосна…..
  Потім і краєзнавчий музей, і урочище Нескучне, яке величають перлиною Тростянця, і музей шоколаду, де живе Мілка і Корона….І ногами міряєш всю цю красу, вбираєш в себе, тому що щастя є — і це лише один день з Київськими фресками…….
  Далі буде…..

 3. Тур «Там, де річка Ворскла в’ється» не може не сподобатися!!!!!!!!!!!!!!!!
  Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за якісний продукт, адже якість — це пристрасть до досконалості!
  На цьому можна було б завершити відгук, бо головні акценти зроблені. Але трохи додам: всі історико-архітектурні пам’ятки по-своєму гарні і неповторні,особливо «нетиповий» Покровський кафедральний собор з його барельєфами. В архітектуру і краєзнавство гармонійно вплелися: живописна природа цього краю, необтяжливий байдарочний туризм, войовничі скіфи(сколоти) і неповторний запах шоколаду. Все почуте і побачене коротко описати неможливо, треба їхати і здобувати власний досвід!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *