899 грн.
13 час.
Дата экскурсии:
Deadline book: 10.08.2021
Семигоры - Ольховец - Стеблев
Области: Киевская, Черкасская
Тип/транспорт: автобусная
Место и время встречи: 7:45, м. Выдубичи (возле "Фуршета")

Когда герои литературных произведений оживают.
Оживают не в кино, не на сцене, не на страницах журналов.
Реконструкция образов в реальном пространстве.
Те, кого мы знаем по школьным произведениям, были списаны автором с ординарных и неординарных жителей Богуславщины.

Наш тур посвящен классику украинской литературы Ивану Семеновичу Нечуй-Левицкому и его литературным героям: Кайдашам, Мыколе Джере с побратимами, старосветским батюшкам и матушкам — всем, кого талант писателя увековечил для потомков. 

Мы пройдем-проедем невероятно живописным краем Поросья, оду которому неустанно слагал Нечуй-Левицкий. Будем любоваться раскидистыми видами, густо порезанными балками, между которыми извивается Рось и ее притоки.

Бессмысленно пытаться описать край после поэзии в прозе Нечуя.

«Недалеко от Богуслава, коло Росi, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. Яр в’ється гадюкою мiж крутими горами, мiж зеленими терасами; од яру на всi боки розбiглись, неначе гiлки дерева, глибокi рукави й поховались десь далеко в густих лiсах. На днi довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоцi, зеленiють левади. Греблi обсадженi столiтнiми вербами. В глибокому яру нiби в’ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать нiби вправленi в зелену оправу прикраси з срiбла. Два рядки бiлих хат попiд горами бiлiють, неначе два рядки перлiв на зеленому поясi. Коло хат зеленiють густi старi садки.

На високих гривах гiр кругом яру зеленiє старий лiс, як зелене море, вкрите хвилями. Глянеш з високої гори на той лiс, i здається, нiби на гори впала оксамитова зелена тканка, гарно побгалась складками, позападала в вузькi долини тисячами оборок та жмутiв».

У вас есть по-настоящему уникальная возможность увидеть тот «книжный» край собственными глазами.

Зарегистрироваться на экскурсию »
Зарегистрироваться на экскурсию «Живописное Поросье»


Отзывы на «Живописное Поросье»

 1. Поїздка у «Мальовниче Поросся» — це ніби подарунок особисто мені у вигляді повернутися в дитинство….Хто думає, що так не буває, той просто не мандрував з Турклуб «Київські Фрески»….Тут усе — найякісніше, найвишуканіше, найнеймовірніше і найпростіше, бо потрібно лише вирішити поїхати… Спочатку я враженнями хотіла ділитися тут і вже, прямо з коліс, потім я чомусь переказувала те, що чула і бачила, а ось зараз я дійшла до тієї стадії, коли емоції потрібно осмислити і навіть вгамувати… Учора був той випадок, коли відбулося перенесення у часі….З часів шкільного прочитання «Кайдашева сім»я» я саме момент дороги Омелька Кайдаша з церки і по містку просто уявляла, а потрапивши в Семигори (не знаю, як хто, а я увіровала) мені було вкрай необхідно побачити, де це було….Тому що це не вигадка, саме там це і було…. Не вірите?????Перечитайте книгу, візьміть книгу і поїдьте прочитати її в Семигори…Саме в Семигори….Читати і побачити Кайдашів можна лише там…Чи то герої вийдуть з книги, чи Ви потрапите в світ твору — цього не знає ніхто…..Якщо портал в літературний світ України існує, то він існує на Богуславщині…. там, де час і історія зупинилися…..»
  Магія, щось надприроднє, що не дає оговтатися і не дає шансу відірвати погляд від споглядання краси місцевості і якогось моторошного відчуття, що 21 століття десь там…далеко….
  Я неймовірно вдячна Angela Savchenko, що Ви щось робите таке, що неможливо описати, бо до нього потрібно доторкнутися….Вам дають унікальний шанс історію і літературу потрогати руками, попестити, десь штурхнути….
  Це найсильніша поїздка року, інші поїздки не менш цінні, але тут поєдналося відчуття того, хто ми, чому у нас так і що століття промайнуло, але це дрібниця, бо лише час змінюється, а ми, українці — то є константа у поведінці, думках, якомусь божевільному унісоні нас сучасних і наших пращурів тодішніх…..Історія розсипається дрібними часточками і розпорошується в століттях, а потім збирає нас, особливих, у таких місцях….
  Ось саме поїздка в гості до Кайдашів показала українців українцям і поставила питання і дала, і не дала відповідей….Відповіді в творах, між рядками, в нашій уяві в голові, і в наших роздумах….
  І те, що ми сперечалися, те, що у нас різні враження, означає лише одне — вчора творилася магія…От просто в таких поїздках ми — маленькі українці, стаємо великими і допомагає нам в цьому книга, подорож і однодумці з Київські фрески….

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *