759 грн.
12 годин
Дата екскурсії:
Deadline book: 22.09.2019
Бердичів
Status group: Group closed
Область: Житомирська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 8:00, м. Шулявська

Запрошуємо відвідати одне з найвідоміших містечок на теренах України.
Хто у Польщі, Франції, Америці й Ізраїлі не чув про Бердичів?
Заквашений на культурі й релігії, особливостях побуту й майстерності ремесла трьох потужних етносів. Перехрестя шляхів, обмежувальні дії законів перетворили віддалений Бердичів на місто окремішне.

Потужний і прекрасний кляштор Босих Кармеліток, костел Св.Варвари, церква Св.Миколая, синагога нагадують нам про кількасотлітнє спільне життя на невеликій території українців, поляків, євреїв і тих, кого невідомим вітром занесло у ці краї, щоб залишити назавжди.

Бердичів – місто з неймовірною атмосферою. Тут кожен будинок має свою історію, тут кожна вулиця зберігає певну ауру.

Тут вінчався Бальзак (так-так, той самий), народилися Джозеф Конрад, Василій Гроссман, Всеволод Нестайко. І хто лише не писав про це галасливе й неповторне місто.

Спробуємо й ми познайомитися з історією міста, його архітектурними памятками і культурними місцями і відчути його особливий дух.

 

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «"В городе Бердичеве"»


Відгуки на «"В городе Бердичеве"»

 1. “Україна починається саме в Бердичіві. Усе, що я бачив до цього нічого не варте”, – так колись написав класик французької літератури Оноре де Бальзак. Саме сюди в костел святої Варвари закоханий Бальзак та графиня Евеліна Ганська тікають, щоби повінчатися.
  Ніжний, рожевий, як зефір, костел, ніби самі почуття через віки…..
  Кому романтики, кому поезії, кому теплої осінньої прози, кому дізнатися хто ж вони – жінки бальзаківського віку????? Вирушайте до Бердичіва саме осінньої пори, бо саме золото осені Вам подарує ні з чим незрівняну казку магії вічного кохання…..
  Гумор та єврейський колорит – це ще одна окраса міста. Специфічну бердичівську вимову пізнають усюди. Єврейські традиції тут досі шанують. У ХІХ столітті 80% населення міста становили євреї. Бердичів і досі залишається Меккою для хасидів. Тисячі євреїв їдуть сюди помолитися біля усипальні цадика Леві Іцхака…
  І саме тут можна відчути, як поєднуються «і сміх, і сльози, і любов…» Бо саме тут почався Голокост, бо тут пам»ятають жах і розпач розстрілів, але саме тут живе вражаючий гумор, який ніби мудрість усіх євреїв світу звертається до нас, щоб пояснити нам, що «А треба жити. Якось треба жити…»
  Жага до життя відразу прокидається, коли читаєш єврейську мудрість «Тьму не разгоняют палкой…Надо просто добавить света…..»
  Завітайте до музею єврейства…Ви там проживете своє життя інакше. І якщо щось Вам здавалося, що ніби йде не так, то згадайте хасидську мудрість: «люди не находят место в жизни, потому что пытаются занять чужое место!»
  Але все почалося з величезних мурів. Перша згадка про Бердичів – 1546 року. Тоді – територія Польщі. Містечко почало рости навколо фортеці, яка належить католицькому ордену Босих Кармелітів. Цей величний костел завжди привертає увагу подорожуючих…І навіть просто проїжджаючи повз місто, Вам захочеться зупинитися і зайти на його територію….
  Лише в 1990-х у храм знову повернулися монахи. 20 років вони відбудовували верхній костел. Щороку в липні сюди їдуть прочани з різних куточків світу – помолитися. Над вівтарем – ікона Божої Матері Бердичівської. Це копія. Оригінал втрачено. Але все одно католики вірять у її чудодійну силу.
  Гуляючи містом, не можна оминути краєзнавчий музей, який дуже простий і знайомий….
  І обов»язково відвідати музей Джозефа Конрада…
  Експозиція в музеї є розповіддю про великого поляка та видатного представника англійської літератури XX століття Джозефа Конрада-Коженьовського. Музей розповідає не лише про долю і творчість самого письменника, а також про історію його родини.
  Музей – маленька кімната, але яка!!!!! Потужна, інформативна, наповнена, сучасна…Одним словом – Європа серед української провінції… Особлива подяка сестрі Камілі….Такі екскурсії не забуваються…..
  Вкотре дякую Київскі фрески за нові відкриття, нові пошуки, нові роздуми і нові враження.

 2. Найщиріша подяка пані Анжелі за красиву подорож золото-осінніми шляхами, які були овіяні чарами українсько-французького кохання і таємницями Бердичева!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *