Бєларусь залишається terra incognita

Фейсбук нагадав. І добре. В щоденному коловороті не завжди згадаєш, що цікавого, непересічного відбувалося з тобою (вами) в цей самий день кілька років тому. Нині фейсбук видав на гора наші фото на місці славної перемоги під Оршею князя Острозького. Нічого подібного я не уявляла, узгоджуючи з сябрами-партнерами програму нашого туру в Бєларусь. Я довго вагалася:

Мальта - любов моя

коли ти виходиш за межі аеропорту і відразу опиняєшся у музеї. живому музеї. довкола рухаються століття – у ХХІ органічно присутні від XV, XVI і вище. переміщуючись між віками не відчуваєш дискомфорту. ренесансні яхти звабливо погойдують стегнами у маринах. свіжий бриз виносить з моря надщерблені мушлі, що тобі прошепочуть на вухо піратські пригоди. аромати солоного

Усі дороги нехай приведуть в Рим

Не знаю, чи всі дороги, проте одна таки завела мене до Риму. Завела і поклала моє серце на Аппієвій дорозі під однією з піній. Десь вилися чайки над руїнами Форумів. Сонячні промені підсвічували мури Колізею. Берніні й Барроміні кидали виклики власним талантам. Папа вітав “дітей своїх” з вікна апартаментів. Рим. Різнобарвний, розмаїтий. Огорнутий таїною і

"Із галицького пралісу просто в Рим"

Хто ж був першим з українців, що відкрив ту чарівну землю? Напевно, Еней – «парубок моторний, та й хлопець хоч куди козак». А потім – студенство з України-Руси вирушало до Італії по науку, священництво – за уніями, що мали б нас вивести в Європу ще пів тисячоліття тому, а далі – козаки Івана Сулими на Папську аудієнцію, а там – співаки й художники, зрештою – літератори, історики і – туристи.

Мій музейний рік

У таких місцях, як Національний військовий музей на Мальті, в його останніх залах, я вкотре розумію, що наш сучасний наратив історії України у Другій світовій війни має базуватися на міжнародних угодах, договорах, конференціях, а не творитися на основі волюнтаризму чи політичних зацікавлень окремих установ чи персоналій. Чому? Щоб не траплялося когнітивного дисонансу під час мандрів світом і не відчувати себе ошуканим своїми ж істориками.