3559 грн.
3 дні
Дати туру: 15-17.06.2019
Святогірська лавра — Чугуїв — Сковородинівка
Напрямок: Схід
Області: Донецька, Харківська
Транспорт: поїзд+автобус

До вашої уваги пропонується екскурсія до Святогірської лаври, фантастично красивими  Рєпінськими місцями.

Наш шлях у східному напрямку, яким колись пройшли відомі князі Володимир Мономах й Ігор Святославович. Східні території Русі, що почергово переходили з рук в руки — від слов’ян до половців. Тут, за «шоломянем» колись закінчувалася Руська земля. Степові простори й «дикі» ліси, витончена краса Сіверського Дінця. Край, який вже на поч. XVII ст. назвуть Слобідською Україною. Тут знаходили осідок козаки-переселенці й монахи-відлюдники. Тут проляжуть шляхи невловимого життям філософа Григорія Сковороди й легендарного Івана Сірка. Край вільний козацький, щоназавжди увійшов у плоть і кровь, відтворять на полотнах його сини — Ілля Рєпін і Сергій Васильківський.

Але найгеніальнішому художнику не дано відтворити безкінечний простір Святих гір. На крутих крейдяних горах над Сіверським Дінцем стараннями подвижників з’явилася відома обитель — Святогірська лавра.

Для вас наша ексклюзивна екскурсія до Святогірської лаври з Києва.

Програма туру »

1-й день
07:00 Виїзд з Києва потягом Інтерсіті.
Прибуття в Харків.
Переїзд до Чугуєва.Екскурсія в художньо-меморіальний музей І.Рєпіна.
Обід.
Оглядова екскурсія по місту: ансамбль військових поселень, міська управа (1820-ті), торгові ряди, Покровський собор, «рєпінські» місця.

Пам’ятник природи гора Кременець з експозицією кам’яних баб.
Переїзд до Святогорська.
Розселення. Вільний час.

2-й день
Сніданок.
Святогірськ. Відвідання Свято-Успенської Святогірської Лаври. Екскурсія  територією монастиря з відвіданням історичного музею й Національного природного парку «Святі гори», скит Всіх Святих. Неперевершені краєвиди Сіверського Дінця.
Обід.
Ізюм.  Миколаївська й Вознесенська церквиСпасо-Преображенський собор (1684). Місце, де стояв табором князь Ігор перед походом на половців. Місце битви князя Володимира Мономаха з половцями (1111 р.).
Прибуття до Харкова. Поселення до готелю.
Вільний час.

3-й день
Сніданок. Звільнення номерів.
Сковородинівка, де останніх чотири роки життя провів мандруючий філософ Григорий Сковорода. Літературно-меморіальний музей Сковороди, що займає будинок А.Ковалевського, парк, криниця, могила філософа.
Повернення в Харків.
Обід.
Вільний час.
Виїзд в Київ потягом Інтерсіті.

Увага! Для відвідання святих місць жінкам необхідно мати спідниці й головні убори, а також одяг, що прикриває плечі й груди.

Фірма залишає за собою право змінювати порядок проведення екскурсій або замінювати їх рівноцінними.

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Чари Слобожанщини й Святогір'я»


Відгуки на «Чари Слобожанщини й Святогір'я»

  1. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за триденний тур Слобожанщиною! Сердечне спасибі місцевим краєзнавцям-екскурсоводам за зворушливі розповіді й цікавинки. Вдячні нашому водієві Івану за безпеку на битих-розбитих шляхах. Дуже прикро, що дорогу на війну за п’ять років зробили, а до Сковородинівки пробиратися треба ямами. Доки не прокладемо шлях до Філософа, війну не виграємо. Під час цієї мандрівки розумієш мудрість Григорія Сковороди: «З усіх утрат втрата часу найтяжча».

  2. За що я люблю подорожі з “Київськими фресками”? За – багато що. Але мабуть найбільше, за – діапазон. Це неймовірно. Дещо навіть містично. Вони завжди дають кожному подорожуючому те, що потрібне саме йому. Вирушаючи в мандрівку, ти ще не розумієш, що потрібно саме тобі на данний момент. І менш за все задумуєшся, що очікують від поїздки твої супутники. В результаті – з однієї подорожі виростає велике спільне поле різних, індивідуальних плодів. Це фантастично! Тільки зараз звернула увагу на назву туру – “Чари Слобожанщини та Святогір”я”. Зачарована. Величні краєвиди хвилюючогося зеленого моря (саме – моря) дерев, помережаного прожилками Сіверського Дінця, з незвично білих, крейдяних, уквітчаних гір – заворожують. Ти бачиш все навколо на багато кілометрів вперед. Ти становишся центром невеличкого Всесвіту. Ти стаєш впевненим в собі, в своїй силі. Насамперед – духовній. Григорій Сковорода, закоханий в цей край, називав його оком бога. “Сьоме око – місто Захарія” – говорив він про Харків. Я не можу відділити Харків від його околиць. Так, саме він – те око правди, що не стало сонцем без богом осяяних зіниць. Але Ізюм, Чугуїв, Святогір”я – озера цього символічного очного яблука, без яких його назавжди затягне плівкою сліпоти. Слобожанщина – така, яку ми бачимо її зараз, створена живучими на ній людьми. Вона не та, як була ще пів століття тому. І це, мабуть, добре. Як говорив Юрій Шевельов – вже є чотири Харкова, а будується п”ятий. Так і земель Слобожанських – вже є чотири, а будується п”ята. Чи треба нам збудувати аж сьомий Харков та сьому Україну, щоб збулась філософія Сковороди – відчувати щастя на землі, незалежно від форми кожного, бо виділене воно всим в однаковому об”ємі? Щоб стали ми рівними рівностями. Утопія? Чи таки – пророцтво?

  3. Тур “Чари Слобожанщини і Святогір’я” мені ДУЖЕ сподобався. Кожне місто, в якому ми побували, мені запам’яталось: своєю історією, особистостями, що його прославили, і, як на підбір, сильними краєзнавцями! В історичний ракурс органічно вплелася природа цієї частини Слобожанщини: неймовірно красива і оригінальна, з величними панорамами Кременця і Святих Гір, а також незабутніми пахощами ефірних олій і фітонцидів місцевих рослин. Аромотерапія відкрила друге дихання, а купання в “Панських штанах” повернуло до життя в червневу спеку. Символічною була участь у “Хресній ході” до печер на кораблику: треба ж таке, як А.П.Чехов :))) Ось такі гарні були у нас Зелені свята! Щиро дякую учасникам, організаторам і виконавцям!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *