1099 грн.*
14 годин
Дата екскурсії:
Deadline book: 06.06.2020
Чигирин — Суботів — Холодний Яр
Область: Черкаська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 7:20, м. Вирлиця

Чигирин – славна гетьманська столиця від часів Б.Хмельницького до капітуляції П.Дорошенка.

Замкова гора, звідки відкриваються величні панорами на р. Тясмнин і безмежні далі. На горі, як свідок колишньої могутності міста, відновлений бастіон Дорошенка. Під горою – відбудована резиденція Богдана, Петропавлівська церква, музей Хмельницького.

Проте тривалий час Хмельницькі мешкали на родовому хуторі Суботові, де в Іллінській церкві й було поховано гетьмана Богдана.

Через століття після падіння Чигирина ці землі будуть охоплені масштабним народним постанням, що увійде в історію під назвою Коліївщина. Епіцентром подій стане Холодний Яр, де у Мотронинському монастирі гайдамаки святитимуть ножі на боротьбу за святу віру. Не випадково столітній дуб на хуторі Буда названий на честь Максима Залізняка, одного з лідерів повстання.

Холодний Яр став символом боротьби за волю, протягом віків переховуючи у свої лісах народних месників. На початку ХХ століття тут діяли загони повстанців, що, не бажаючи коритися непроханій владі, написали на своєму прапорі «Воля України – або смерть!»

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію ««Чигирине, Чигирине...»»


Відгуки на ««Чигирине, Чигирине...»»

 1. Дуже цікава екскурсія!
  З Анжелою так завжди: спочатку просто сідаєш в комфортабельний автобус і пані Анжела починає говорити… І все- це вже не автобус, а машина часу. З цієї миті ми починаємо швидко занурюватися в минуле, реальність розмивається…
  Я не знаю, чи є ще такі екскурсоводи.
  Спробуйте і ви мене зрозумієте)))

 2. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за цей одноденний тур! У Чигирині, Суботові й Холодному Яру, бодай раз у житті, має побувати кожен українець. Радимо їхати з дітками, місцеві краєзнавці цікаво й нешаблонно розкажуть про колосальний масив української історії. Лише в такій подорожі можна відчути справжній дух гайдамаків і народних месників, а також зрозуміти, чому ж повстанці писали на своїх прапорах: «Воля України — або смерть!»

 3. Цей туристичний маршрут має пройти кожен, хто вважає себе українцем, і хто хоче пізнати Україну. Дякую Анжелі Савченко і “Київським Фрескам” за досить комфортну подорож і можливість побачити памятки цього краю. Щоразу згадуючи, подумки дякую й Віктору Ющенку, без якого ми не мали б ні відновленого Чигирина, ні Батурина, ні Музею Грушевського, ні Музею Голодомору. Це нові сучасні музейні комплекси, які не соромно показати гостям з-за кордону, які цікаво дивитися самим. А відвідання “Холодного Яру” довзоляє знайти відповіді на багато питань з нашої історії і сьогодення. Мрію бувати тут щороку.

 4. Чигирин, Суботів, Холодний Яр – місця, кожне з яких, у свої часи, опинялось у досить потужному вирі історичних подій. Пам’ять про ті події дійшла до наших днів. Гетьманська резиденція, фортифікаційні споруди Замкової гори, Іллінська церква, архітектурні і ландшафтні пам’ятки урочища “Холодний Яр” і т.д… – все доступно на цьому маршруті з “Київськими фресками”.
  Велика подяка Анжелі Савченко за організацію!
  PS Наступникам – фізкультпривіт: на Замкову гору ведуть 240 сходів, АЛЕ , хто їх подолає, той в повній мірі оцінить військовий талант Богдана Хмельницького – Гетьмана Його Королівської Милості Війська Запорозького!!!

 5. Поїздка у Чигирин, Суботів і Холодний Яр – це море фантастичних вражень, це інформаційний прорив у виконанні директора Анжели Савченко. Це якість, перевірена поїздками класом сина, а тепер і нашою сім”єю. Рекомендуємо усім і самі будемо їздити лише з Київськими фресками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *