від 319/329 євро
5 дн.
Дати туру: 27.04-01.05.2019
Пшемишль - Люблін - Хелм - Казімєж Дольни - Пулави
Напрямок: Польща
Транспорт: з/д-автобус

Дорогами східної Польщі, місцями спільної історії. Середньовічні міста, що постали на місцях давніх княжих градів. Еволюція світоглядів, вибір віри, укріплення церкви – обличчям змін стала архітектура.

Ринкові площі з ратушами, брами і мури, яскраві фасади кам’яниць – так виглядає класичне середньовічне місто, що збереглося до нашого часу. Разом з тим, кожне з міст, має свою особливість, свій знак, що нагадує про його минуле: Троїцька каплиця у Любліні, місце замку Данила Галицького у Хелмі, меморіальні дошки на будівлях Пшемишля. Князівство, королівство, Люблінська унія, греко-католицька церква, король Данило і Вітовт, Чорторийські й Замойські, Папа Іоан Павло ІІ… І це ще не все

Програма туру »

1-й день, 27.04.19

Виїзд з Києва потягом Київ-Пшемишль.

Прибуття в Пшемишль (Перемишль). Оглядова екскурсія містом: замок Казимира, площа Ринок, костел францисканців, єзуїтів, св. Терези, латинський

Переїзд до Любліна.
Розселення у готелі.

2-й день, 28.04.19

Сніданок.

Знайомство з Любліном починаємо із замку. Саме тут 1569 року було ратифіковано Люблінську унію. Дивовижної краси Троїцька каплиця з унікальними фресками.
Огляд Старого міста і Середмістя: архітектура середньовічного міста, Краківські ворота, Ратуша і Коронний Трибунал, костел домініканців, Тринітарська вежа, Брама Гродська, Замкова площа, вулочки, завулочки, неймовірна кількість цікавинок.

Обід.

Виїзд в Майданек (за бажанням). Неймовірно важка, але важлива історія ХХ століття.

Повернення до міста.

Вільний час.

3-й день, 29.04.19

Сніданок.

Виїзд до Замостя. Знайомство з “ідеальним містом”. Місто у стилі епохи італійського Відродження. Ідеї власника міста, Яна Замойського, втілені італійським архітектором Бернардо Морандо.
Площа Ринок і Ратуша, кольорові кам’яниці, палац Замойських, катедра, Замойська фортеця і Брама Гродська, Стара Брама, костел св. Хоми, Нова Брама, Соляний ринок, синагога, 7-й бастіон, Львівська Брама.

Крупе. Мальовничі руїни замку.

Криніца. Піраміда посеред лісу.

Холм (Хелм). Стольний град Данила Галицького. Замкова гора, де у ХІІІ ст. знаходилася резиденція князя Данила. Собор Різдва Богородиці (саме тут тривалий час знаходилася найвідоміша ікона Холмської Божої Матері), палац уніатських єпископів, резиденція Ордену Базиліанів, Усть-Лузька Брама. Костел піарів і базиліка Богородиці.

Повернення в Люблін.

4-й день, 30.04.19

Сніданок.

Виїзд в Казімєж Дольний. Мальовниче містечко над Віслою, де ми прогуляємося бульварами понад річкою. Ринкова площа, кам’яниці, церква св. Іоана Хрестителя й Варфоломія. Гора Трьох Хрестів.

Пулави. Парк і палац Чарторийських.

Повернення до Любліна.
Вільний час.

5-й день, 1.05.19

Сніданок. Звільнення номерів.

Переїзд до Пшемишля. Виїзд на Київ.

Увага! Компанія залишає за собою право змінювати порядок екскурсій, а також здійснювати їх заміну рівноцінними

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Дорогами східної Польщі»


Відгуки на «Дорогами східної Польщі»

  1. Пшемишль, Люблін, Холм, Замостя, Казєміж Дольний, Пулави – все це міста східної Польщі. Усі вони мають українське коріння. Давнє і не дуже. Які вони були та якими стали? Чи відчувається в них зв”язок з нами, сучасними та минулими українцями? Як зараз живуть у них поляки? Чи стали ці міста польськими? Усі ці питання виникали в мене ще при виборі туру “Дорогами східної Польщі”. Поїхавши, на всі з них я отримала відповіді. Міста Люблінського воєводства прекрасні, доглянуті , зі збереженою архітектурою та історією, живі та сучасні. Вони гармонійно розвиваються. Їх глибоке та величне минуле знаходить продовження в прозаїчному для ока сучасника сьогоденні, не закриваючи дороги в майбутнє. “Минуле для майбутього” – девіз Ізабелли Чарторийської, увічнений на будівлі її жіночої масонської ложі в Пулавах. Поляки нічого не руйнують (“до основи”), щоб потім…Щоб потім що?! Вони знаходять рівнозначне місце в своєму житті і для нового, і для старого. Наприклад, у самій старій з прекрасними ліпнинами кам”яниці Любліна функціонує дитячий садок. А гуляти на свіжому повітрі діти з нього ходять у розташований поруч монастирський дворик. Поляки зуміли гармонійно поєднати з життям навіть сумні сторінки своєї історії. Велика територія бувшого концтабору Майданек на околиці Любліну стоїть незайманою. Реквієм загиблим та нагадування живим. Можливо якраз завдяки цьому вмінню поляків зробити історію своєї землі живою ніхто і не посягає на їх право бути державою? Можливо тому вони люблять та поважають свою мову? Бо нею говорили в стінах старих сучасних будівль та на площах старих сучасних міст? Дух минулого поєднується з сьогоденням. Час поєднується з простором. Дякую “Київським фрескам” за подорож польськими містами з українською історією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *