599 грн.
12 годин
Дата екскурсії:
Корсунь-Шевченківський — Городище — Мліїв
Область: Черкаська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 8:00, м. Видубичі (зустріч на платформі метро!)

Наш тур вихідного дня у мине у надзвичайно мальовничих містечках Черкащини. Тисячоліття тому ця місцевість була південним порубіжжям руської землі, півстоліття тому — територією одного з наймогутніших козацьких полків —Корсунського.  А згодом — власністю польської шляхти і російського дворянства.

В Корсуні на скелястих островах мальовничої річки Рось розкинувся ландшафтний парк. Так вдало використав гру природи архітектор Мюнц, що довкола палацу Понятовського розбив парк в англійському стилі. Нові власники — Лопухіни — перетворять маєток на один з найбагатших у Європі. Нині об’єкти палацового ансамблю займають музейні експозиції.

Зовсім несподіваною для нас видається історія садиби у Млієві — власність колишніх кріпаків Яхненків-Симиренків. Так, саме тих, чиїм ім’я названо відомий сорт яблук. Проте мало кому відомо, що їх зусиллями створені перші цукроварні й перший залізний пароплав, що курсував по Дніпру. На їх кошти виданий перший Шевченків «Кобзар» і «Буквар». Дивовижна історію роду Симиренків зібрана у музеї-будинку. На території колишнього маєтку діє Інститут помології. Зберігся й парк з колекцією рідкісних порід дерев часів Симиренків.

Ще одну пам’ятку архітектури побачимо у Городищі: Михайлівська церква (1844 р.) з розписом картини «Страшного суду» площею понад  100 м2.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Дивовижна Черкащина»


Відгуки на «Дивовижна Черкащина»

  1. Я завжди намагаюся (в міру можливостей) їздити з “Фресками” в ті поїздки, куди громадським транспортом доїхати нереально, а свого ще немає. Ця одноденна екскурсія – це така мальовнича мандрівка Полуденною історичною Київщиною, до красуні Росі, у край, де така гарна українська мова. Як музейник, рекомендую до огляду обовязково історичний музей Корсунь-Шевченківського заповідника. Таких раритетів, як є там в експозиції, ще треба пошукати. Мліїв засмутив і вразив одночасно, адже це місце слави, життя, нашої історії, і… занепаду всього, де нема господаря в сучасному комерційному світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *