від 619 у.о.
10 днів
Дати туру: 12-21.10.2019
Deadline book: 10.09.2019
Тбілісі - Мцхета - Кахетія - Боржомі - Вардзія - Цхалтубо - Сванетія - Тбілісі
Status group: Group closed
Напрямок: Грузія
Транспорт: авіа
Програма туру »

1 день, 12.10.
Денний приліт у Тбілісі. Зустріч  в аеропорту Тбілісі.
Виїзд в регіон Кахетія (відстань 130 км), м. Телаві.
Розселення в готель. Вечеря. Спілкування за столом і знайомство.

2 день, 13.10
Сніданок.  Виселення з готелю.
09:00 Телаві.
Столиця Кахетинського царства. Ще на початку II ст. тут було поселення, через яке проходив караванний шлях, що пов’язував Європу й Азію. Місто знаходиться на схилах гір, з яких відкривається неперевершений краєвид на Алазанську Долину. Унікальне дерево –  давній платан, якому 900 років.
Царська резиденція «Батоніс-цихе». На її території кріпостна стіна (зведена 1753 року за наказом царя Іраклія Другого) і царський палац, який тривалий час слугував за резиденцію кахетинських царів.

Леся Українка в Телаві, будинок де у 1909 року мешкали Леся Українка і Климент Квітка.

Кварелі, екскурсія на винзавод корпорації Кінзмараулі! Знайомство з одним із найстаріших виноробних підприємств Грузії. Бути в Грузії й не спробувати вина? На нас чекає дегустація!
Далі спробуємо Кахетію на смак!!! Справжній грузинський обід у родині спадкового кахетинського виноробця. Екскурсія по виноробні.

Переїзд через Алазанську долину в Сігнагі й  монастир Бодбе.

Сігнагі,  який називають «містом кохання», у перекладі з перської – «неприступний», заснований у XVIII ст. грузинським царем Іраклієм II. Фантастичні краєвиди Алазанської долини. Кріпосна стіна і сторожові вежі, що захищали місто протягом віків. У Сігнагі, в місцевому музеї знаходиться експозиція картин відомого грузинського художника Ніко Піросмані (відвідання музею за бажанням).

Монастир Бодбе У крипті церкви мощі св. Ніно -Просвітительниці Грузії –  одна з найбільшних святинь Грузинської Церкви.

Приїзд у Тбілісі. Розселення в готель.  Вільний час.

3 день, 14.10
Сніданок.
Екскурсія по Тбілісі – місту багатих культурных традицій.  Знайомство з історичною частиною міста: давній храм Сіоні (VI ст), де зберігаються православні святині всього християнського світу.  Поруч унікальне творіння сучасності – скляний Міст Миру. Гуляємо старовинними звивистими вулочками Тбілісі, гламурна вулиця Шарден, яку мешканці називають своїми «Єлисейськими полями».

Абанотубані – район відомих сіркових бань. Звідси бере початок історія красеня Тбілісі, вік якого 1560 років. Інжировая долина.
Екскурсія містом – огляд краєвидів і найважливіших історико-культурних пам’яток Тбілісі. Пантеон.

Знайомство з вулицею Лесі Українки у Тбілісі – саме тут жила письменниця під час першого візиту до Грузії 1907 року і написала «Осінню казку».

Огляд колишньої Тифліської гімназії, випускником якої був Михайло Грушевський.
Вільний час.

За бажанням о 20:00 трансфер на вечерю в національний ресторан з костюмованою танцювальною шоу-програмою (дод. плата 20 дол/ос). Самостійне повернення до готелю.

4 день, 15.10
Сніданок, звільнення номерів.
Вітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!  Грузини вірять, що Богородиця тримає свій покров над Грузією і оберігає її.
Велике свято Мцхетоба – день міста Мцхета, на який з’їжджаються з усіх куточків Грузії! Екскурсія в Мцхету, культове для кожного грузина місце. Другий Єрусалим – так називають це місто, тому що тут зберігається хітон Ісуса Христа!
Давня столиця Грузії з відомим монастирем Джварі – символом становлення християнства на грузинській землі. Історичні пам’ятки Мцхети внесені до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Собор Светіцховелі – один з головних соборів грузинської Православної церкви,  кафедральний собор.

Переїзд на курорт Боржомі. Національний парк Боржомі  з джерелами води Боржомі. Боржомі знаходиться в ущілині р.Кури, на висоті 810-850 метрів над рівнем моря, оточений гірськими масивами, вкритими хвойними і широколистими лісами.
Прогулянка заповідним парком. Джерела мінеральної води Боржомі.
Поселення в готель. Вечеря. Вільний час.

5 день, 16.10
Сніданок.
Екскурсія в печерне місто Вардзія. Місто зводилося за часів правління царя Георгія III і його доньки – легендарної цариці Тамар. Приміщення комплексу спускаються на 50 метрів вглиб скелі й піднімаються на висоту в вісім поверхів. Збереглися таємні ходи, залишки водогону і зрошувальної системи. Вардзія була одним із улюблених місць дивовижної жінки, мудрої правительки цариці Тамар.

Фортеця Хертвісі одна з найдавніших.

Ахалцихе Фортеця Рабат підноситься в центрі міства. Огляд фортеці й музей.
Повернення в Боржомі. Вільний час. Вечеря.


6 день, 17.10
Сніданок. Звільнення номерів.
Переїзд Боржомі – Сурамі – Кутаїсі.

Сурамі. Для кожного українця це невеличке містечко особливе, адже тут закінчився земний шлях Лесі Українки. Ми відвідаємо музей-бібліотеку, де створено експозицію пам’яті видатної поетеси. Вас вразить, з яким пієтетом грузини ставляться до пам’яті великої українки.

Екскурсія по Кутаїсі. Кутаїсі — столиця Західної Грузії, давнє, про яке знаходимо згадки в літописах під VI—III ст. до н.е. З 806 р. Кутаїсі був столицею Колхіди.

Екскурсія по Кутаїсі, окремо знайомимося з гімназією, в якій викладав Сергій Грушевський (батько відомого історика) і навчався Володмир Маяковський. В цьому місті минули декілька років життя Лесі Українки.

Екскурсія в Гелаті – монастир ХІІ ст., спадщина ЮНЕСКО, і монастир Моцамета.

Переїзд на курорт Цхалтубо. Унікальні мінеральні води прославили ім’я курорту. Природна температура води (33-35° С) дозволяє використовувати їх без попереднього підігріву.

За бажанням – релакс! Відвідання родонових басейнів у водолікарні (від 10 дол/ос,   залежно від обраних процедур).
Поселення в готель. Вечеря. Вільний час.

7 день, 18.10
Сніданок. Звільнення номерів.
Переїзд у Сванетію.

Местія. Сванетія є частиною Колхіди. Жодного разу Сванетія не була завойована ворогами. Сванетію називають країною тисячі башт!

Піднімаємося підйомником на висоту 2350 метрів, де з оглядового майданчика можемо насолоджуватися горами Великого Кавказу (Ушба – 4700 м, Тетнулді  – 4800 м). Вершини гір в снігу навіть влітку, альпійскі луки, сині річки й водоспади, сванські вежі Х-ХIIIст. – дивовижно!

Поселення в готель.  Вечеря.

8 день, 19.10
Сніданок. Звільнення номерів.

Екскурсія у сванський дім і сванську вежу ХIIXIV ст. Пропонуємо відвідати Музей історії Сванетії, що входить в десятку кращих музеїв світу.
Виїзд зі Сванетії. Переїзд в Кутаїсі на курорт Цхалтубо.

*Якщо дозволяє час, за бажанням екскурсія в каньйон Мартвілі. Вражаюче красою місце знаходиться поблизу містечка Мартвілі на річці Абаша. За мільйони років вода проклала у вапнякових скелях ущілину, глибиною 40 метрів, на дні якої і тече річка. Загальна довжина оглядової частини каньйону близько кілометру. Завдяки вологому мікроклімату зі скель звисають величезні ліани, а стіни вкриті багатовіковими мохами. Рівно по середині каньйон перетворюється на невелику заплаву. А далі починається диво: земля розверзлася і з висоти вода річки падає в безодню!

Прибуття до готелю. Поселення. Вечеря.

9 день, 20.10
Сніданок. Звільнення номерів.

Переїзд у Тбілісі.  Прибуття в Тбілісі. Розселення в готелі.
Вільний час. Пропонуємо вам відвідати відомі сірчані бані! Приємна сіркчана термальна вода, пілінг і масаж з медом дозволять розслабитися душі й тілу!
(Оплата залежно від обраної категорії бань і послуг – від 10 дол/ос.)

10 день, 21.10
Сніданок. Виселення з готелю. Трансфер в аеропорт на початок реєстрації на рейс.

 

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Грузинська мрія»


Відгуки на «Грузинська мрія»

 1. Анжелі Савченко вдалось втілити в життя неймовірний вид подорожей «Інтелектуальний відпочинок»! Це треба спробувати хоча б раз у житті. А спробувавши, ви ще не раз будете подорожувати з «Київськими фресками». Перевірено на власному досвіді!

 2. Якщо ваша мрія – відвідати Грузію, то найкраще її втілення доручити «Київським фрескам»! Ви на смак відчуєте грузинську гостинність(бо будуть щедрі столи і повні бокали), побачите старовинну архітектуру цієї дивовижної країни (замки, фортеці, монастирі, скельне місто і вежі – усе віком від IV століття), зануритесь в історію гордої і щедрої країни, познайомитесь зі щирими і гостинними грузинами(в квартири і будинки, де проживала Леся Українка, нас радо впускали і запрошували приїжджати ще, по гімназії, де навчався Михайло Грушевський, закинувши свої справи хвилин 40 водили й оповідали її історію та сучасність), почуєте слова підтримки від грузинів (такої кількості вигуків «Слава Україні» я вже давно не чула). А ще ж – неймовірні пейзажі від долин Кахетії до золотоосінніх гір Сванетії. А ще – спів, танці, сміх! Бо відчуття всеохопного щастя в умовах комфорту, натхнення і виправданих очікувань не полишатиме вас ні на хвилину. Хочу ще!

 3. Для мене це дійсно була мрія. Мрія не одного року. І ось 10 днів у Грузії з «Київськими фресками». І що ж у фіналі? А у фіналі я вже три доби дома, а думки і душа все ще в Грузії. Країна колоритна. Та цей колорит треба вміти розкрити туристам. «Київським фрескам» це вдалося. Вдалося показати країну від сходу до заходу: природу ( побачили три пори року), культуру, історію, кухню. А ще… історії видатних українців у Грузії (М. Грушевський, Леся Українка, Є. Засядько)… Це безцінно. А ще “Київські фрески” мають властивість об`єднувати в турах цікавих людей. Раджу.

 4. Мрійте-мрії збуваються!!!Назва “Грузинська мрія” говорить сама за себе….Я здійснила свою мрію разом з “Київськими фресками”.Довірилася ,хоч і тривожилася,бо так на довго я не залишала рідних ,і от коли п.Анжела в переодстанній день туру запитала мене чи сумно мені?…Я зрозуміла,що я як вдома,тільки пізнала,відчула,спробувала і побачила стільки,що враження смакуватиму дуже довго,бо їх справді багато!!!! Перш за все це люди,організатори які досконало продумали все!(маршрут,трансфер,житло,харчування),місцеві,які з гордістю до себе і повагою до гостей нас приймали,група “фресківців”таких різних і цікавих,які стали зовсім не чужими,які підтримували і допомагали..Віддаю шану гостинності кахетинському виноробцю,і господарям житла де проживала Леся Українка..Неперевершені краєвиди на Алазанську долину,гори Сванетії,сніжні вершини гір Великого Кавказу,сині річки,водосховища,дивовижні сванські вежі, ущелини,водоспади,термальні джерела в Боржомі,де вдалося покупатися у відкритому і закритому басейні,(тут бажано побути довше…) унікальні дерева,як от платан якому 900 років!!!А ще резиденція кахетинських царів,фортеця Рабат,старовинні вулиці Тбілісі і поруч сучасний скляний міст,який по особливому зачаровує вночі….А вдень- пішохідна прогулянка на мосту, а під ним, на катері, і пригода з буксируванням…Відкрила факти життя видатних українців в Телаві,Тбілісі,Кутаїсі,Сурамі,це вражало до сліз!
  Сучасні музеї,які входять в десятку кращих у світі, з дивовижними експонатами(рукописні книги ІХ-ХІІІ ст.,золото Колхіди,посмертна маска Наполеона,сучасна історія країни!!!це вражає!!!)А ще Вардзія-печерне місто,тут дивовижно!!!!
  І особливо дякую організаторам за можливість доторкнутися до святинь Грузинської Церкви:
  -монастир Бодбе,у якому мощі св.Ніно,другий Єрусалим-Мцхета,де зберігається хітон Ісуса Христа,монастир Джварі-символ становлення християнства в Грузії,кафедеральний собор Светіцховелі,монастир ХІІ ст. Моцамета.
  Одним словом-це перевершило мої сподівання.Порадила дітям,раджу і вам!

 5. Мрійте-мрії збуваються!!!Назва “Грузинська мрія” говорить сама за себе….Я здійснила свою мрію разом з “Київськими фресками”.Довірилася ,хоч і тривожилася,бо так на довго я не залишала рідних ,і от коли п.Анжела в переодстанній день туру запитала мене чи сумно мені?…Я зрозуміла,що я як вдома,тільки пізнала,відчула,спробувала і побачила стільки,що враження смакуватиму дуже довго,бо їх справді багато!!!! Перш за все це люди,організатори які досконало продумали все!(маршрут,трансфер,житло,харчування),місцеві,які з гордістю до себе і повагою до гостей нас приймали,група “фресківців”таких різних і цікавих,які стали зовсім не чужими,які підтримували і допомагали..Віддаю шану гостинності кахетинському виноробцю,і господарям житла де проживала Леся Українка..Неперевершені краєвиди на Алазанську долину,гори Сванетії,сніжні вершини гір Великого Кавказу,сині річки,водосховища,дивовижні сванські вежі, ущелини,водоспади,термальні джерела в Боржомі,де вдалося покупатися у відкритому і закритому басейні,(тут бажано побути довше…) унікальні дерева,як от платан якому 900 років!!!А ще резиденція кахетинських царів,фортеця Рабат,старовинні вулиці Тбілісі і поруч сучасний скляний міст,який по особливому зачаровує вночі….А вдень- пішохідна прогулянка на мосту, а під ним, на катері, і пригода з буксируванням…Відкрила факти життя видатних українців в Телаві,Тбілісі,Кутаїсі,Сурамі,це вражало до сліз!
  Сучасні музеї,які входять в десятку кращих у світі, з дивовижними експонатами(рукописні книги ІХ-ХІІІ ст.,золото Колхіди,посмертна маска Наполеона,сучасна історія країни!!!це вражає!!!)А ще Вардзія-печерне місто,тут дивовижно!!!!
  І особливо дякую організаторам за можливість доторкнутися до святинь Грузинської Церкви:
  -монастир Бодбе,у якому мощі св.Ніно,другий Єрусалим-Мцхета,де зберігається хітон Ісуса Христа,монастир Джварі-символ становлення християнства в Грузії,кафедеральний собор Светіцховелі,монастир ХІІ ст. Моцамета.
  Одним словом-це перевершило мої сподівання.Порадила дітям,раджу і вам!

 6. От і здійснилась моя грузинська мрія. Десять незабутніх днів в гарній компанії на чолі з нашим улюбленим «ПАЛКОводцем» Анжелою Савченко. Записуючись у подорож, я не дуже переймалась організаційними питаннями. В Київських фресках побут, харчування та організація маршруту завжди на найвищому рівні. Чекала на нові враження і подорож в рази перевершила мої сподівання. Було все – старовинна (ХІІ сторіччя і далі до початку нашої ери) і більш сучасна архітектура. Все, що молодше від XVI сторіччя – то вже нове, уявляєте. Були музеї, в яких ми слухали гідів мало не відкривши рота. Встигли і в театр, завдяки Анжелі. А яка природа нас оточувала!!! А грузинська їжа – це взагалі окрема тема. Але головне – люди. Привітні, доброзичливі, щирі. Багато раз нас вітали гаслом «Слава Україні» незнайомі люди, примітивши наші прапорці. Вражень дуже багато, але найбільше мені запам’ятається Сванетія. Я вважаю, що там обов’язково потрібно побувати, якщо ти завітав до Грузії. Переглядаючи фотографії, вже зараз важко уявити, як ми встигли стільки побачити, почути і, звісно, посмакувати. При цьому це не було «галопом по європам». Подорожувати з Фресками – завжди задоволення. Приєднуйтесь до нашої спільноти. Попереду багато цікавого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *