2419 грн.*
2 дні
Дати туру: 28-29.03.2020
Deadline book: 29.02.2020
Харків − Сабурова дача
Status group: Group closed
Напрямок: Схід
Область: Харківська
Транспорт: поїзд

У пошуках істиного обличчя українського Харкова.

Центр Слобожанщини – головне місто новоосвоєної території вільних людей, цинічно використаного більшовиками і знищеного. Після самогубства Хвильового, репресій 30-х, Голодомору, Харків перетворюється на зразкове місто радянських людей.

Але подивіться на Харків зблизька – це місто козацьке, заможне, свобідне, яке недаремно так цінував і любив Сковорода. Це місто, з якого проростала українська культура, письменство, історія, література.

Від часів свобідних – слобідського козацтва на чолі з легендарним Іваном Сірком, українського бароко Сковороди, сентиментального нащадка козацького роду Квіток, університету Каразіна і виступу Миколи Міхновського з програмною доповіддю «Самостійна Україна» – до «нового» Харкова ХХ століття – пролетарізація, коренізація, ренесанс і… ліквідація.
Як вбивали український Харків. І як воскресає український Харків.

Програма туру »

1-й день
Прибуття в Харків.
Перше знайомство з містом: Привокзальна площа: Управління Південно-Західної залізниці (1912-1914 рр.), будівля Головпочтампу (арх. А.Бекетов, 1928 г.), пам’ятник “отцу Федору”.
Екскурсія у найсучасніший і найцікавіший музей археології Харківського національного університету ім. В.Каразіна (переїзд до музею метро).
Обід.
Поселення (готель «Вояж»).
Автобусна екскурсія «Місто і передмістя» (історія міста в архітектурі) – від провінційної міщанської забудови до конструктивізму. Від аристократичної Сумської до колишніх передмість зі збереженою автентичною міщанською забудовою Подолу і Москалівки. Озерянська церква на Холодній горі, Благовіщенський собор, ансамбль Покровского монастиря з найстарішою спорудою Харкова –  Покровським собором (1689 р.), Успенський собор (1777 р.) з Олександрівською дзвіницею – 89,5 м – найвища споруда Харкова. Площа Конституції – територія колишнього харківського городища. Будівлі комерційних банків, міська дума, Інститут мистецтв ім. І.Котляревського. Історична забудова Пушкінської і Дарвіна. Прогулянка Бурсацьким узвозом.
Вечір у найновішому органному залі України.

2-й день
Сніданок.  Звільнення номерів.
Екскурсія «Прогулянка з Хвильовим»: «Сельбуд», майдан Павлівський, вулиця Університетська, майдан Конституції, ЛітЯрмарок – від театру «Березіль» до Оперного повз будинок «Саламандра», редакцію «Вісті ВУЦВК», квартира Хвильового на Римарській і колишній оперний, де відбувався процес СВУ, будинок імені Блакитного, Молодіжний парк і могила М.Хвильового, легендарний будинок «Слово».

Виїзд на Сабурову дачу. Історія «Сабурки» – територія садиби колишнього генерал-губернатора Харківщини, відома як будинок душевнохворих, пізніше – психоневрологічного інституту, де спочатку утримували, а за радянських часів ізолювали «шкідливих для суспільства» пацієнтів. Всеволод Гаршин, Велімір Хлєбніков, більшовик Артем, Володимир Сосюра, Едуард Лімонов колись – знамениті «пацієнти» лікарні.

Обід.

Знайомство з Харківським літературним музеєм.
Повернення до центру.
Вільний час (купуємо солодощі у фірмовому магазині «Ведмедик» з автентичними інтер’єрами часів першого власника Жоржа Бормана).

Увага! Компанія залишає за собою право змінювати порядок екскурсій або замінювати їх рівноцінними.

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Харків, Харків, де твоє обличчя?»


Відгуки на «Харків, Харків, де твоє обличчя?»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *