99 грн.
2 год.
Дата екскурсії:
Свято-Михайлівський Видубицький монастир
Місто: Київ
Тип/транспорт: пішохідна
Час та місце зустрічі: 11:00, зупинка «Міст Патона»

Святе православне місце Видубичі понад тисячоліття називається язичницьким іменем. Адже, згідно легенди, тут і «видибнув» головний ідол – Перун,  скинутий у Дніпро за наказом новонаверненого християнина, князя Володимира. Перекреслюючи язичницьке минуле, утверджуючи нове християнське майбутнє, улюблений син Ярослава Мудрого князь Всеволод засновує на Видубичах свій родовий монастир.

Головна споруда монастиря – храм Архистратига Михаїла – одна з нечисельних пам’яток архітектури часів Київської Русі, що збереглися до наших днів. Тут знайдемо відомі давньоруські графіті й спогади про неперевершену майстерність  зодчого Милонєга, що врятував храм на певний час своїм «ноу-хау» – небаченою на ті часи підпірною стіною. Монастир стає на певний період духовним і культурним центром Києва. Тут вчені монахи Сильвестр і Мойсей завершують «Повість минулих літ». Тут князі влаштовують перемовини і моляться, вирушаючи на ратні справи.

«Друге життя» після зруйнування військом Андрія Боголюбського і Батия монастирю повертає славетне  українське козацтво. Коштом стародубського полковника Миклашевського зводиться розкішний, в стилі українського бароко, Георгіївський собор, Спаська церква й трапезна. Завершує ансамбль дзвіниця, зведена на пожертви гетьмана Данила Апостола.

Протягом століть Видубицький монастир є одним з найбільш шанованих місць Києва,  як доказ –  некрополь з похованнями Ханенків, Ушинського, Беца, Афанасьєва.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Літописні Видубичі»


Відгуки на «Літописні Видубичі»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *