4899 грн.
3 дні
Дати туру: 06-08.03.2021
Deadline book: 15.02.2021
Ромни − Пустовійтівка − Суми − Лебедин
Status group: Group closed
Напрямок: Північ
Область: Сумська
Транспорт: автобус

«… любить город Сумы, так как я его любил», – заповідає своїй дорогій родині й онукам і усім нам відомий меценат у духівниці. Місто, засноване українським козацтвом на поч. XVII ст. і розбудоване у ст. ХІХ цукрозаводчиком Іваном Харитоненком.

Вишукана краса, шляхетність і спокій панують в історичній частині Сум. Благолєпіє храмів, колишні поміщицькі садиби, міська архітектура вразить навіть бувалого туриста.

Справжнім подарунком для вас буде відкриття козацького «нового світу» з церквами Лебедина і Ромен, справжніми художніми скарбами, захованими по «невідомих» музеях. Козацькому роду нема переводу. І в цьому ви переконаєтеся…

Програма туру »

1-й день
Виїзд з Києва.
Лебедин. Екскурсія до Художнього музею – колекція раритетів з колишніх поміщицьких садиб.
Обід.
Оглядова екскурсія неймовірно цікавим містом, що зберегло провінційну архітектурну спадщину к.ХІХ-п.ХХ ст. Оглянемо одну з найстаріших дерев’яних церков Лівобережної України – Воскресенську, а також Миколаївський, Покровський і Вознесенський храми.
З Лебедином пов’язані імена братів Кричевських, Стефана Таранушенка, Сергія Рахманінова, відомих художників, представників групи “Бубновий валет”.
Ворожба. Містечко, де тривалий час проживала родина Кричевських.
Прибуття в Суми.
Розселення в готелі. Вільний час.

2-й день
Сніданок.
Екскурсія в Сумський художній музей ім. Никанора Онацького.
Переїзд на Луку, екскурсія до будинку-музею А.Чехова, що розмістився у садибі дворян Линтварьових.
Автобусно-пішохідна екскурсія містом Суми.
Найвеличніші собори міста: Спасо-Преображенський, Воскресенський, Троїцький; найкрасивіші будинки: будинок з каріатидами, будинок зібрань, садиба Суханових, колишня будівля Першої жіночої гімназії (Академія банківської справи НБУ), Олександрівська гімназія, садиби Харитоненка і Асмолова. Пам’ятник Івану Харитоненку, чиїм коштом розбудовані Суми. Пам’ятники-символи: пам’ятник гусару, пам’ятники цукру і солодкоїжкам, фонтан-пам’ятник Сумі.
Пізній обід.
Вільний час.

3-й день
8.30. Сніданок. Звільнення номерів.
Пустовійтівка – батьківщина останнього кошового отамана Січі П. Калнишевського. Троїцька дерев’яна церква, поставлена коштом Калнишевського, 1773 р. (реконструкція 2007 р.), пам’ятник Калнишевському, Миколаївська церква.
Ромни. Екскурсія до Роменського історико-краєзнавчого музею, одного з найбагатших музеїв країни.
Обід.
Знайомство з містом Ромни: огляд сакральних споруд – Святодухівський собор (1738-46), Василівська церква, Вознесенська церква; пам’ятник Т. Шевченку роботи Ів. Кавалерідзе; архітектурні пам’ятки кін. ХІХ – поч. ХХ ст.
Виїзд в Київ.
Орієнтовне прибуття в Київ о 22.30.

*Увага! Компанія залишає за собою право на зміни у програмі!

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур ««Любить город Сумы»»


Відгуки на ««Любить город Сумы»»

 1. Сумщина. Самобутня, сповнена неперевешиного колориту. І навіть не тому, що колись там народився, всю її сходив і навіть вперше сів за кермо автомобіля один чорнявий український хлопчина. Той, що потім виріс і став моїм батьком. Область України, яка була створена із декількох клаптиків інших областей. Але вона зберегла свою індивідуальність, свій «смак».
  Місто Суми вражає своєю патріархальною затишністю. Місто меценатів, які щиро і безкорисно турбувалися про нього. Місто зятятих сумчан, які боролися із забудовою центру – і перемогли. Центральна частина міста і до тепер є двоповерховою, а там де були дореволюційні крамнички – вони і зараз там є. Щире і затишне. Сповнене смачних тістечок і товстих котів, які і зараз почуваються царями міста. Із приязними мешканцями. Із цікавими скульптурками. З муралами і нічними сутінками, які навіюють романтичні думки. А який там художній музей. Його колекції можуть позаздрити багато європейських музеїв. До речі, теж надбання сумських меценатів. Тих небайдужих людей, які б могли виїхати за кордон, втекти від революції. Але залишились, іноді навіть заплативши за це своїм життям.
  Ромни – ще одна цікавинка Сумщини. Із золотою свинею – щоб іще хотів би бачити українець. Прекрасні парки із дерев’яними скульптурками героїв наших казок. Чудовий краєзнавчий музей.
  Подорож Сумщиною – це як поїздка в гості до бабусі. Тепло і затишно. Смачно. І багато цікавинок у бабусиній скрині.
  Анжела Савченко, як досвідчений колекціонер вибрала самі-самі цікавинки цієї області. І заздрте мені, бо я це все бачила. І я сама собі заздрю. © Ганна Лаврик.

 2. Анжелочка! Спасибо за новогодние Сумы, Ромны и Лебедин! Много увидели, услышали, отдохнули, в филармонии побывали, полюбовались художественными музеями в Сумах и Лебедине, заслушались Вашими рассказами и рассказами чудесного экскурсовода по Сумам и музею А.П.Чехова Виктором Викторовичем! Спасибо отдельное экскурсоводу по художественному музею в Лебедине! Да, и Новый год же еще встретили! 🙂 Как всегда, придраться не к чему, высший класс подготовки программы! Вообщем, хотим еще! :)))

 3. Друзі, колеги й знайомі дивувалися: “Новий рік на Сумщині? Навіщо туди їхати? Що там робити?” Неймовірно цікава подорож підтвердила: там є що робити, є що відвідувати, є що дивитися, навіть є чому повчитися у “провінції”.
  Найщиріші подяка пані Анжелі Савченко за новорічну казку “Ромни-Пустовійтівка-Суми-Лебедин”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *