3299 грн.
3 дні
Дати туру: 26-28.05.2018
Тернопіль - Старий Скалат - Підволочиськ - Зборів
Напрямок: Захід
Область: Тернопільська
Транспорт:

Тернопільщину кордонами наділяли часто: між князівствами, королівствами, імперіями та навіть етнічними групами. То що ж таке «кордон»? Для когось – тоненька лінія на карті, комусь – перепона в дорозі, у декого він, на жаль, у голові…

Під час нашої мандрівки ми пройдемо історичними кордонами від часів найдавніших до найновішої історії.
У рік 100-річчя завершення Першої світової пройдемо фрагментами лінії фронту на Тернопіллі.

Програма туру »

1-й день

Прибуття у м. Тернопіль.
Обід.

Екскурсія-експедиція «Відлуння Першої світової війни».

«22 серпня в обідню пору, після трьох тижнів війни, почулися гарматні постріли, а згодом на місто посипалася шрапнель»,- так почалася Перша світова війна для Тернополя і тривала три роки…

Оглянемо Горішньоівачівський гідрологічний заказник та водоболотні угіддя вздовж течії р. Серету. Царство неляканих птахів: нахабних мартинів, легких боривітрів, унікальних сапсанів, чаплі сірі та білі, очеретяні луні і навіть два різновиди ібісів.

Червоні маки пам’яті ростуть по обидва боки річки Серет, адже фронт стояв майже рік. Три лінії оборони австро-угорської армії були сформовані поблизу села Глядки. Зараз там росте молодий ліс, а сто років тому були голі пагорби. У цьому місці збереглося найбільше дотів – довгострокових вогневих точок. Є там і залишки траншей, кулеметних гнізд, бліндажів.

На території Тернопільщини збереглося лише чотири оригінальні пам’ятники, які односельці встановили загиблим у Першій світовій війні, один з них у с. Чернихів.

Старовинні Залізці колись вражали родинним замком князів Вишневецьких, пізніше – улюбленим палацом «останнього сармата» Йозефа Потоцького. Та Перша світова перетворила все на руїну.

Зборів  за 600-літню історію пережив чимало.  Саме під Зборовом 2 липня 1917 року стався прорив на фронті – і ця подія, в якій брали участь легіонери, вважається початком виокремлення Чехословаччини з Австро-Угорської імперії та утворення незалежної держави. Выдвыдаэмо маленький, але цікавий музей та каплицю-пантеон.

Село Калинівку знає кожен чеський патріот на чолі з президентом. Оглянемо меморіал чехословацьким легіонерам. «Одного серпневого ранку в Озерній появилася австрійська патруля, а ввечері увійшли головні сили німецько-австрійської армії. В Озерній заквартирувала 19-та дивізія. Літом 1916-го року армія Четверного союзу під натиском російських сил відступить знову до території Польщі. А в Тернополі і в Озерні розселяться бельгійці», – так згадували мешканці часи війни.

Вечеря.
Повернення в Тернопіль. Поселення в готель.

2-й день

Сніданок.

Переїзд до «Волинського князівства».
Зупинка у с. Черніхівці (загадкова церква з чудотворною іконою) на березі мальовничої річки Гнізна , що кордоном була тільки на карті. Нині на розкішному фоні Медоборів – лише маленький уламок історії…

Старовинні Шельпаки прославив і змінив парох Степан Качала. Один з засновників товариства «Просвіта»,  Товариства ім.Т. Шевченка, Народного дому Народної Ради, а ще – посол, публіцист, історик, меценат та нищитель кордонів меншовартості українців.

У ХVIII ст.  після поділу Речі Посполитої присілок Ожигівців, нині село Токи, стало прикордонним австрійським, а за Збручем – Росія. Варті уваги руїни замку князів Збаразьких та церква Преображення, прикрашена унікальними подільськими старовинними килимами.

Село Скорики відоме  дерев’яною церквою Іоана Богослова(1695) та… болотом –  колишнім притулком контрабандистів.

Підволочиськ – австрійське місто на кордоні, завдяки залізниці жило і процвітало. На вулицях можна було зустріти людей з різних куточків світу. Чудові каварні, готель «Одеса», ресторан «Вокзальний» зі знаменитою «гускою по-підволочиськи».

Обід.

Завдяки кордону у с. Хмелиська збудували наприкінці ХІХ ст. чудовий храм св. Якуба.

Полупанівка. Тут на Святу гору піднімаються віруючі різних конфесій. Правда, гора – дещо пафосне слово в даному випадку, це більше схоже на досить великий товтровий пагорб, на вершині котрого знаходиться сільський цвинтар, а трохи нижче стоять поруч муровані костел св. Йосипа (1894) і церква св. Духа (1878, відбудована в 1989 р.).

Старий Скалат – мала батьківщина майбутнього руйнівника театральних кордонів Леся Курбаса.
Містечко Скалат – з повним історичним набором: замок, храми та прибутки отримані від близького кордону.

Повернення в Тернопіль


3-й день

Сніданок. Звільнення номерів.
Екскурсія підземеллями старого Тарнополя.
Відвідання етногалереї «Спадок»: екскурсія «По різні боки етнокордонів»

Вільний час. Участь у кулінарному фестивалі.

Виїзд на Київ.

 

Увага! Фірма залишає за собою право змінювати порядок програми туру і заміняти екскурсії рівноцінними.

Реєстрація в тур триває до 03.05.2018

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Мандрівка вздовж старих кордонів»


Відгуки на «Мандрівка вздовж старих кордонів»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *