*999 грн.
12 годин
Дата екскурсії:
Deadline book: 24.05.2021
Березна - Городище - Синявка - Волосківці - Степанівка - Дягова
Область: Чернігівська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 7:30, м. Лісова

Земля Менська майже невідома у нашому історчному просторі.
А поміж іншим, разок прекрасних дерев’яних церков  –
Михайлівська у Городище,
Покровська у Синявка,
Святої Трійці у Степанівка,
Успенська у Волосківці,
Покровська у Дягова
– нагадує нам про край козацький, заможний, впливовий. Край, що має чим здивувати і вразити.

Під час нашої екскурсії ми оглянемо архітектуру дерев’яних храмів від перших десятиліть 18 ст. і до кінця 19 ст.,
дізнаємося їх історію і секрети будівництва. Колись типові козацькі церкви з часом перетворилися на справжні мистецькі знахідки, дивом збережені до наших днів.

Дерев’яні храми поволі стають візитівками сіл.
Як імена відомих уродженців, що нагадують нам про малу батьківщину великих людей.

Саме у колишньому козацькому містечку Березна народився відомий композитор і хоровий диригент Григорій Верьовка, чиє ім’я носить Національний заслужений академічний народний хор України, добре відомий у всьому світі.
Про перші кроки по землі й музичний шлях Григорія Верьовки, чиє ім’я записане у золотий фонд національної і світової музичної спадщини, ми дізнаємося у музеї Березни на Менщині.

Цікавинки і приємні несподіванки, як завжди, для тих, хто обирає для мандрів Україною маловідомі, проте неймовірно цікаві маршрути Чернігівщини.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Менщина incognita»


Відгуки на «Менщина incognita»

  1. Щиро вдячна за стиль ведення екскурсії: щоразу вражають подробиці історії, яка постає живим побутом, справжнім життям людей минулого, з якого так цікаво й цінно уявляти, відчувати долі, вписані в історичний контекст. Ми поїхали дуже втомлені, і я боялася, що не зумію зосередитися, проте цього і не треба було: дивна краса старовинних церков, земських будівель, мальовничі села, квіти, дерева-велетні (таких в місті просто не росте), тиша і запах сповнили мене таким спокоєм, таким щастям!.. Ми говорили і слухали, ходили і дивилися, і історія оберталася зверненням до душі, до того, що здатне вмістити красу і глибину. Дякую пані Анжелі за Київські фрески!

  2. Сердечна подяка пані Анжелі за новий одноденний тур «Менщина incognita». Цим куточком Чернігівщини подорожую вже втретє й щоразу зачаровуюся магією старовинних дерев’яних храмів, будівлями земських шкіл (на жаль, більшість із них занепадають і руйнуються так і не дочекавшись реставрації), затишком місцевих музеїв, мальовничою природою і гостинністю людей. Щира подяка водієві Юрію за вправність на битих шляхах, екскурсоводу Віталію Крутому та всім, хто долучився до прокладання цього цікавого маршруту. Раджу їхати, щоб відкрити для себе красу Північної України і відпочити від нашого буремного і напруженого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *