899 грн.
12 год.
Дата екскурсії:
Deadline book: 16.09.2020
Славутич - Любеч
Область: Чернігівська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 8:00, м. Лісова

«Сосновий ліс перебирає струни
Над берегами вічної ріки…»

Наша мандрівка проляже несподіваними шляхами: ми відвідаємо наймолодше за віком місто в Україні – Славутич, і одне з найстаріших міст – давній Любеч.

Обидва міста постали на дніпровському Лівобережжі, у мальовничих місцях. І обидва з’явилися не випадково.

Давній Любеч виник на стратегічно важливому шляху «із варяг у греки», де «замикалися» річки Сож і Березина, на північній лінії захисту Києва. Перша згадка про місто датується ще 882 роком. З Любечем пов’язане ім’я відомого усім відлюдника Антонія, засновника Києво-Печерського монастиря і печер у Чернігові. Битва князя Ярослава зі Святополком 1016 року, битва 1024 року і з’їзд руських князів 1097 року – важливі історичні події пов’язані з Любечем. Колишній центр удільного князівства і одне з найважливіших міст Чернігівсько-Сіверської землі не втратитить свого особливого значення і за часів козацьких, про що нам і нині нагадують збережені історичні пам’ятки.

Їх відділяє понад тисячолітня історія. 1986 року неподалік від Любеча буде засноване нове місто – Славутич, як місто тих, хто контролює важливий стратегічний об’єкт – Чорнобильську АЕС. У квітні 2016 минає 30 років від трагічних днів аварії на ЧАЕС, з якою пов’язана й історія появи Славутича на мапі України. Місто будували представники 8 республік тогочасного СРСР, тому 30 міських кварталів мають свою унікальну архітектуру й атмосферу.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Над берегами вічної ріки»


Відгуки на «Над берегами вічної ріки»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *