549 грн.
6 год.
Дата екскурсії:
Deadline book: 09.12.2021
Китаїв — Феофанія — Церковщина — Голосіїв
Місто: Київ
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 9:00, М. Палац «Україна»

Перші монастирі давнього Києва ведуть свій початок з печер.

І навіть після сходження на гору, після зведення прекрасних храмів і величних соборів у печерах продовжують залишатися монахи-відлюдники, іноки, що прагнуть самотності, тікають від суєти мирської.

Монахи віддаляються від міст, ховаються в печерах, щоб бути поближче до Творця, усім серцем віддаватися молитві й службі. З часом у печерах виникають невеликі обителі, а нині на їх місці виросли монастирі.

Під час екскурсії ми познайомимося з історією і сучасним життям у Церковщині, відвідаємо храм Феодосія Печерського в Гнилецьких печерах.

Побуваємо у відомому Китаєві. Місцевість ця відома ще з часів Київської Русі. У XVI ст. сюди прийшли монахи Києво-Печерської лаври, щоб серед густого лісу на півострові, омитому озерами, заснувати монастир. Звісно, спочатку під землею.

Перша київська пустинь – Голосіївська – зявилася завдяки духовному подвижнику Петру Могилі. Зачарований красою хутора Петро Могила висаджує тут сад і закладає храм в імя Іоана Сачавського. Так з’явився скит, що з часом перетворився на резиденцію лаврських митрополитів.

Пустинь Михайлівського Золотоверхого монастиря – Феофанія, названа на честь настоятеля Київської єпархії єпископа Чигиринського Феофана. Пізніше Святитель Інокентій усім пагорбам, джерелам, дорогам дав євангельські імена: Фавор, Синай, Кедрон, Йосафатова долина. На поч. ХХ ст. у Феофанії збудовано величний собор св. Великомученика Пантелеймона (арх. Єрмаков).

Тут, воістину, зцілюються душа й тіло, зцілюються молитвою, часточкою мощей, цілющою водою джерел, красою природи.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Окольні монастирі Києва»


Відгуки на «Окольні монастирі Києва»

 1. Дуже цікава екскурсія, під час якої була можливість побувати на території монастирів міста Києва, куди не завжди самому зручно поїхати (монастирі розташовані на околиці міста, значна відстань між ними).
  6 годин передбачені на екскурсію , ніби-то багато, але це лише на перший погляд. Під час екскурсії, яку проводе Рудь Олена, час дуже швидко плине. Під час цікавої розповіді про історію зародження (побудови), проектування, існування, занедбання та поновлення цих історичних (церковних) пам’яток забуваєш про час, ніби-то поринаєш у той час, про який розповідає гід.
  Протягом цієї екскурсії була можливість дізнатися:
  – які печери монастирів перебудовувалися, переплановувалися, а які – залишилися у первозданному вигляді;
  – під час періоду занедбання, що було на цих територіях;
  – з якого час почалася відбування святинь і як це відбувається;
  – що лишається прихованим від ока пересічних громадян…
  Про це та про багато іншого ви дізнаєтеся, якщо відвідаєте цю дуже корисну, цікаву екскурсію про монастирі, які, на жаль, не завжди є можливість відвідати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *