3299 грн.
2 дні
Дати туру: 12-13.09.2020
Deadline book: 02.09.2020
Кропивницький — хутір Надія — Розумівка
Status group: Group closed
Напрямок: Центр
Область: Кіровоградська
Транспорт: автобус

Народжене в українських степах місто, якому не зовсім пощастило з назвою, проте пощастило з іменами видатних людей.

Від фортеці св. Єлисавети до архітектури модерну, від чумацької валки до англійського заводу сільгосптехніки, від стихійної музики степу до віртуозної гри корифеїв сцени театральної і музичної. Розмаїття етнічне – українці, поляки, серби, євреї, німці – подарувало місту «культурну» особливість і майстерність толерантності. Професійність і високий стиль – головні риси міста, несправедливо позбавленого туристичної уваги.

Марко Кропивницький, брати Тобілевичі, Володимир Винниченко і Микола Куліш, Юрій Яновський і Євген Маланюк, Арсеній Тарковський, Генріх Нейгауз і Кароль Шимановський, плеяда полковників армії УНР і легендарний Чорний Ворон (так! саме той герой роману «Залишенець» В. Шкляра), П. Чайковський – і це далеко не всі, з ким вас зведе доля на нашому екскурсійному маршруті.

Програма туру »

1-й день, 12.09.20
7:30 Виїзд з Києва (м. Видубичі, біля “Фурштету”)
Прибуття у Кропивницький.
Оглядова автобусно-пішохідна екскурсія містом: фортеця св. Єлисавети, юнкерське училище, завод Елворті, Покровська церква, Преображенський собор, Грецька церква, головна синагога, будинок Барського (будівля краєзнавчого музею), огляд забудови центру міста у стилі «модерн».
Екскурсія до меморіального музею М. Кропивницького.
Поселення в готелі.
Обід.
Знайомство з «театром корифеїв». Український професійний театр «офіційно» народився у Єлисаветграді постановкою п’єси «Наталка Полтавка» зірками сцени. Як все було? У вас є шанс отримати відповіді на всі питання. За бажанням відвідання вистави.
Вільний час.

2-й день, 13.09.20
Сніданок. Звільнення номерів.
Виїзд на екскурсії.
Екскурсія на хутір Надія, що належав родині «корифеїв» театральної сцени Тобілевичам. Перші театральні постановки і майбутні новинки сцени починали своє життя на хуторі. Знайомство з минулим найвідоміших українських театралів, «батьків» національного театру.
*** За умови початку сезону цвітінння тюльпанів, відвідання дендропарку.
Екскурсія в Художній музей, де представлені експонати із залів Ермітажу й Третяковської галереї, київських музеїв, роботи відомих кіровоградських художників. Відвідання галереї Петра Осовського.
Пізній обід.
Розумівка. Родинна церква-усипальня Раєвських.
Виїзд в Київ.
23:00 Час орієнтовного прибуття до Києва.

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Перлина степу»


Відгуки на «Перлина степу»

 1. Володимир Винниченко дуже влучно описав свою малу батьківщину: «Ви уявіть собі: я родився в степах. Ви розумієте, добре розумієте, що то значить «в степах»? Там, перш усього, немає хапливості. Там люди, наприклад, їздять волами. Запряжуть у широкий, поважний віз пару волів, покладуть надію на Бога і їдуть. Воли собі ступають, земля ходить круг сонця, планети творять свою путь, а чоловік лежить на возі і їде. Трохи засне, підкусить трохи, пройдеться з батіжком наперед, підожде волів, крикне задумливо «гей!» і знов собі поважно піде уперед. А навкруги теплий степ та могили, усе степ та могили. А над могилами вгорі кругами плавають шуліки; часами, як по дроту, в ярок спуститься чорногуз, м’яко, поважно, не хапаючись. Там нема хапливості. Там кожний знає, що скільки не хапайся, а все тобі буде небо, та степ, та могили. І тому чоловік собі їде, не псуючи крові хапливістю, і, нарешті, приїжджає туди, куди йому треба. Отже, я виріс у тих степах, з тими волами, шуліками, задуманими могилами. Вечорами я слухав, як співали журавлі біля криниць у ярах, а удень ширина степів навівала сум безкрайності. В тих теплих степах виробилась кров моя і душа моя».
  Якщо ви втомилися від шалу, напруги і метушні мегаполісів, вам кортить упіймати справжній дзен, ви хочете побачити колорит степової України, спізнати затишок і спокій не розбалуваного туристами Кропивницького, відчути привітність місцевого люду й закоханість у свою працю екскурсоводів, гідів, музейників, служителів театру, то вирушайте за маршрутом: місто Кропивницький — хутір «Надія» — село Розумівка. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за фантастичну дводенну мандрівку, а водієві Валерію спасибі за безпечну дорогу!

 2. Як приємно після напружених і практично одноманітних буднів зануритися у світ мистецтва! Особисто я цю можливість отримала в турі “Перлина степу”. Чудовий і наповнений змістом відпочинок. Організація на десяточку по десяти бальній шкалі. Відчуття після туру – різноманітні, як картини в художньому музеї :). Кропивницький – цікаве місто з особливою атмосферою, у повному сенсі – імперське. Його музеї, вишукана архітектура, колорит, театр і люди пробуджують позитивні емоції і дарують заряд оптимізму, а мальовничий “Хутір Надія”, крім духу історії, навіює душевний спокій і роздуми про плинність часу.
  Щиро дякую пані Анжелі Савченко за гарний тур і мистецтво пекти пироги!

 3. Ви оберталися коли -небудь навколо своєї вісі з закритими очима? Пам ятаєте свої відчуття після зупинки обертання та відкриття очей? Саме так почувалася я, подорожуючи славетним українським містом Кропивницький. Не даремно воно мало за свою, не таку вже й давню історію (240 років), декілька назв – Єлисаветград, Зинов єв, Кіровоград, і протягом 25 років нашої незалежності не могло знайти собі достойного імені. Чудернацьке, незвичайне місто. “Перлина степу” – так назвала його Анжела Савченко в своєму турі. Хоча степу ви там не побачите. На місці степового чумацького шляху розташувався заквітчаний дубами хутір Надії з затишним рукотворним озером холодної джерельної води. Та й саме місто Кропивницький потопає в зелені дерев, за якими майже не видно його шикарної архітектури. Готика, барокко, нео російський, мавританський стилі. В будь-якому іншому місті такі ошатні різнопланові будівлі виглядали б велично. Але тут вони буденні. Це вже другий нонсенс в моєму сприйнятті цього неординарного міста. Третім шоком туру “Перлина степу”, в гарному сенсі, стало для мене зустріч у провінційному укаїнському художньому музеї оригіналів відомих російських митців – Шишкіна, Саврасова, та демонстрація монументальної картини польського художника Войцеха Косака, для якої елементарно не вистачало в приміщенні музею потрібного місця! Заборонена в Російській імперії, картина “1905 рік” об їхала майже весь світ, жахаючи людей своєю напругою революції. Своє нове життя вона отримала в 2015 році саме в українському місті, після подій нашого українського майдану. Дивовижно, як закручує навколо особистої вісі людей та події у цьому місті! Писар кримінального відділу Іван Тобілевич стає драматургом Іваном Карпенком-Карим. Випускники ремісничого училища, “технарі”, Чекаленко, Тарковський, Винніченко, Шимановський стають “ліриками”, творчими особистостями. Перший професійний український театр зробив перші кроки до світового визнання в місті офіцерів російської армії в приміщенні, збудованому за особистий рахунок по кращим світовим зразкам того часу її генералом. Саме тут виріс геній кінематографу Андрій Тарковський. Незвичне бачення буденних речей. Письменник та художник Винниченко, чиї п єси ставлять театри світу, стає прем єр-міністром української народної республіки. В 1918 році випускники Єлисаветградського імперського російського кавалерійського юнкерського училища йдуть воювати за незалежність України. Майже сто років по тому, з невеликого обласного міста з радянською назвою Кіровоград вийшли славетні кіборги, які показали всьому світові чудеса героїзму, мужності та любові до рідної країни в неоголошеній війні при захисті Донецького аєропорту. У цьому місті, як його не назови, здійснюються неочікувані повороти життя та становлення особитостей. Дякую Анжелі Савченко та “Київським фрескам” за можливість побачити та відчути калейдоскоп подій та людських долей у одному місті в такий малий за мірками еволюції проміжок часу.

 4. Мы очень благодарны Анжеле за нашу поездку 25-26 апреля 2015 в Кировоград и окрестности! Там действительно есть что посмотреть и кого послушать! Да тюльпаны (более 100 видов!) в дендропарке к нашему приезду зацвели! Получилась информационная, комфортная, весенняя экскурсия! Спасибо! Увидимся!

 5. Спасибо Анжеле и Сергею! Можно сказать, что “Киевские фрески” в очередной раз спасли нашей семье Новый год, подарив чудесную возможность отвлечься от суеты будней, бурных событий и просто отдохнуть…Эта поездка была открытием для всех нас троих! В Камянке ожили легенды об украинских истоках Лебединого озера Чайковского, о принадлежности Пушкина к южным декабристам…Елисаветград поразил как великолепной архитектурой так и мощными традициями высокой музыкальной, литературной и театральной культуры. Все путешествие было объединено музыкой (приятными сюрпризами стали исполнение Чайковского на его рояле экскурсоводом в Камянке, выступление фольклорного ансамбля в музее Кропивницкого (украинские колядки и русский городской романс) и джазового дуета в Елисаветграде), литературой и театром в один гимн украинской культуре 19 – начала 20 века. Хотелось бы дополнить интереснейшую и насыщенную фактами (которые Анжела тщательно проверяет по источникам) информативную часть экскурсии актуальным сюжетом о “Новороссии”, (центром формирования которой была крепость Святой Елизаветы), Эта проблема была темой научной работы нашей дочери в рамках МАН.
  “Термін почав застосовуватися після утворення Новоросійської губернії згідно з указом імператриці Катерини ІІ 1764 р. У 1783 р. Новоросійську губернію вперше ліквідовано. У грудні 1796 р., указом імператора Павла І створена нова Новоросійська губернія, остаточно ліквідована 1802 р. . Знову як назва адміністративно-територіальної одиниці термін з’явився після створення 1822 р. Новоросійсько-Бесарабського генерал-губернаторства, що було ліквідоване 1874 р. [ Після цього термін «Новоросія» (синоніми «Новоросійська область», «Новоросійський край») побутував у географічній літературі як збірна назва ряду причорноморських адміністративних одиниць Російської імперії і канув у небуття разом з припиненням її правового існування і створенням Російської республіки під час Лютневої революції 1917 р. Коротка спроба його реанімації була здійснена військовою диктатурою колишніх царських генералів під час громадянської війни 1918-1921 рр. Так звана «Новоросійська область Збройних сил Півдня Росії» проіснувала з березня 1919 р. до серпня 1920 р.
  Як видно з праць істориків адміністративно-територіального устрою Російської імперії, територія Новоросії протягом свого відносно недовгого існування кілька десятків разів змінювалася, складалася з різнорідних адміністративних одиниць, внутрішні кордони яких також неодноразово змінювались .
  Штучно сконструйований, химерний характер «Новоросії» підкреслюється й тим, що ця назва була 1764 р. затверджена особисто російською імператрицею Катериною ІІ замість угідливо запропонованої її оточенням і не менш штучної назви «Катерининська губернія» і мала означати нещодавно приєднані до Російської імперії землі. Утворення її було одним з перших кроків імператриці з метою підготовки захоплення Росією Криму.
  Як свідчать документальні джерела та праці істориків України з самого свого початку Новоросія утворювалася за рахунок шматування й загарбання українських земель, зокрема, Запоріжжя. Справа в тому, що на момент утворення Новоросійської губернії вже 30 років існувала Нова Запорозька Січ . Й протягом всього періоду її існування, з 1734 по 1775 рік, урядом Російської імперії здійснювалася послідовна політика урізання території Запорожжя, що призвела, у підсумку до її ліквідації.
  Таким чином, співставлення історичних свідчень та сучасних даних свідчить, що термін «Новоросія» як у 18 столітті, так і тепер використовується як знаряддя російської імперської політики. Термін «Новоросія» вживаний поза контекстом історичних досліджень адміністративного устрою, може слугувати виключно для обґрунтування сепаратизму в Україні та політичного гасла відродження Російської імперії”.
  Всем кто хочет. чтобы “картинка ожила” рекомендуем смело ехать в путешествия, организуемые Анжелой. С большой благодарностью Владислав, Кристина, Рита. Киев, 5 января 2015 года.

  • Дякую за відгук.
   Я вже казала, що наступного – 2016 року зробимо медаль “Тим, хто виріс із “Київськими фресками”. Новітнє покоління істориків-дослідників, що черпає знання не лише з книжок, а ще й на власні очі бачить, як і де все відбувалося.
   Ну і спеціальний приз батькам за виховання дітей Особистостями і патріотами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *