839 грн.
12 годин
Дата екскурсії:
Прилуки — Ладан — Дідівці — Линовиця
Область: Чернігівська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 8:00, м. Вирлиця

Одне з багатьох городищ-фортець часів Київської Русі увійде в історію ще й як власність князів Вишневецьких, а головне – як місто полкове козацьке. За відданість гетьману прилуцькі полковники долучають до своїх володінь нові й нові землі. А разом з тим дбають про економічний і духовний розвиток краю. Традицію батьків продовжать козацькі нащадки.

Місто рясніє пам’ятками історії й архітектури: будинок полкової скарбниці, Спасо-Преображенський собор (1705-1720 рр.), Миколаївська церква-дзвіниця (1720), собор Різдва Богородиці (1806-1815 рр.), Стрітенська церква (1889), церква Іоана Предтечі.

Оригінальністю відзначається й цивільна архітектура міста к. ХІХ – п. ХХ ст.: купецькі будинки Золотарьова, Московченка, Косицького, театр Бродського, будинки на садибах Тарновських і Скоропадських.

Прилуки багаті й на визначні імена – Дорошенко, Горленки, Галагани, Маркевичі, Білецький-Носенко, Микола Яковченко…

Ми відвідаємо також сусідні з Прилуками у с. Дідівці, де своє останнє десятиліття доживав відомий історик М.Костомаров, і с. Линовицю – родинну садибу де Бальменів.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Полкове місто Прилуки»


Відгуки на «Полкове місто Прилуки»

  1. Найщиріша подяка пані Анжелі за прекрасну одноденну мандрівку Чернігівщиною. Сподобалося все: і Прилуки, і Ладан, і Дідівці, і Линовиця. Цікаві історичні факти, багатий літературний фактаж, мальовнича природа й дуже гостинні люди. Якби ще дороги були до цих красот… Спасибі нашому водієві за безпечну поїздку небезпечними шляхами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *