2 дні
Дати туру:
Охтирка - Чернеччина - Тростянець
Напрямок: Схід
Область: Сумська
Транспорт: автобус

Літні мандри Слобожанщиною. Мальовничі куточки над Ворсклою пізнаємо на дотик. Релаксуємо на сплаві на байдарках і проходячи екологічною стежкою Національного природного парку Гетьманський, прогулюючися стежками виуканого колись Тростянецького парку.

На вас чекає відкриття Охтирщини архітектурної з її вишуканими старовинними козацькими храмами і несподіваним маєтком у Тростянці, що належав Надаржинським, Голіцину і потім Кенігу.

І, звісно, літературні «зустрічі» з класиками.

Програма туру »

1-й день
7:00 Виїзд з Києва (М. «Вирлиця»)
Екскурсійний супровід на маршруті Київ-Охтирка.
Охтирка. Знайомство з історико-культурними й архітектурними пам’ятками міста колись другого за значенням на Слобідській Україні. Огляд Покровського собору (1753-62 рр.), Введенської церкви-дзвіниці, Спаспо-Преображенської церкви, храмів Георгія-Побідоносця, Архангела Михаїла, Христоріздвяної церкви.
Екскурсія до краєзнавчого музею міста.
Обід.
Переїзд до Тростянця. Екскурсія Тростянецьким парком – пам’ятником садово-паркового мистецтва в мальовничому урочищі Нескучне. Каскад ставків, понад 200 видів порід дерев і кущів, 300-літні дуби. Грот Німф, зведений до 100-річчя Полтавської битви. Оригінальний будинок управляючого. Екскурсія в палац Голіцина, збудований братами Надаржинськими у 18 ст. Огляд інтерєрів і картинної галереї, експозиції присвяченої П.Чайковському, який гостював у Голіцина.
Знайомство з історією шоколаду, відомого більшості під маркою «Корона». Огляд «Круглого двору» – дивовижної за своєю архітектурою садибою, збудованою у 1749 р. братами Надаржинськими. Збудований як фортеця, з метою захисту від татар, у власності князя Голіцина «Круглий двір» перетворюється на літній театр і цирк. Огляд культових споруд Тростянця – Благовіщенської та Вознесенської церков.
Відвідання Охтирського Троїцького монастиря.
Прибуття у с.Чернеччина, парк-котедж “Славна”. Розселення.
Вільний час на відпочинок.

2-й день
Сніданок. Звільнення номерів.
Національний природний парк «Гетьманський». Сплав на байдарках річкою Ворскла.
Відпочинок. Пікнік.
Більське городище – легендарний Гелон.
Виїзд на Київ.
23: 00. Орієнтовне прибуття в Київ.

Увага! Туристична компанія залишає за собою право змінювати порядок маршруту, а також замінювати екскурсії рівноцінними.

Згоргнути програму »
Зареєструйтеся в тур »
Зареєструйтеся в тур «Там, де річка Ворскла в'ється»


Відгуки на «Там, де річка Ворскла в'ється»

 1. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за чудовий тур! Дуже пізнавально, цікаві факти історії й літератури, зворушливі розповіді місцевих краєзнавців, мальовнича природа й неймовірний сплав на байдарках річкою Ворскла. Сердечне спасибі водієві Сергію за безпечну мандрівку нашим «знаменитим» бездоріжжям. Низький уклін чудотворній іконі Охтирської Божої Матері за гарну погоду, всі прогнози на ці дні лякали зливами, дощами й грозами.

 2. Ворскла – річка невеличка,
  В міру чиста, не брудна.
  Там, де вир, – стрімка водичка
  Й глибина – не видно дна…
  щоразу мені здається, що чергова поїздка з Фресками – найкраща і незабутня…І так постійно, від поїздки до поїздки….Правда, я завжди із доброю світлою заздрістю прислухаюся до старожилів-фресківців різних турів, скільки вони бачили, скільки чули і що пропустили ми….
  Авторські тури керівника пані Анжели мені припали до душі тим, що вони мають свій аромат і свій смак і вони ніби вірші…..Цього разу поїздка мала аромат шоколаду, хоча він і не був основною нотою.
  “Там, де річка Ворскла в”ється ” – поїздка, яка тримає Миколою Хвильовим…..саме ним, його життям і творчістю міцно-міцно, коли шукаються і відразу ж читаються його новели….Тепер я згадую, як син вже давно радив прочитати “Тигролови”….А тут….І Багряний…..Остап Вишня…скільки я його читала і зараз засумувала, бо книга, яка була в батьківському домі, мною не збережена….Чухраїнці….так, то ж ми…”А я казала….” і “Та якось воно буде” – то ж точно ми…
  А Я.Щоглів!!!!!А вірші його то, виявляється, нелегко знайти в інтернеті…..
  От як можна, щоб планка поїздок була ще вищою!!!!!
  Інтелектуальний туризм – то висока майстерність,…Коли після поїздки хочеться надолужувати прогалини не лише в географії, а в літературі особливо….
  Закарбувався в пам”яті далекий пейзаж Мгарського Спасо-Преображенського монастиря….весь такий далекий в обіймах соняхів…І відразу згадуєш “Весілля в Малинівці”, а перед цим “Королеву бензоколонки….” І все стає ніби рожево-ліловим, бо ти поринаєш в спогади, в дитинство….
  А попереду Слобожанщина, Охтирка справила на нас дуже тепле враження своєю тихою і милою провінційністю, своєю кількістю храмів і монастирів, збережених автентичних будівель…Спасо-Преображенський собор, в якому нереальної краси ліпнина, дивом збережена фігурка Андрія Первозванного…. Тихо, спекотно і сонячно, якась медово-солодка нЄга….Парк з фігурками “неведанных зверей”, затягнута ряскою водойма….І ми знову думками там, далеко, за обрієм, в дитинстві. А на черзі Тростянець і для мене то найвища насолода – бо найбільше, що я люблю, то подорожувати садибами саме України….З автобуса і відразу в панський маєток Кенінга….Це ж він, корнет з “Пікової дами”…І якщо більшість садиб в Україні занедбані і загублені в нашому бездоріжжі, то ця ніби намальована….Як на мене, занадто вже лосніюча, але збережена….Там нереальна атмосфера, краса і аура…Ну якось ніби близнючка Качанівки, правда, менш пафосна…..
  Потім і краєзнавчий музей, і урочище Нескучне, яке величають перлиною Тростянця, і музей шоколаду, де живе Мілка і Корона….І ногами міряєш всю цю красу, вбираєш в себе, тому що щастя є – і це лише один день з Київськими фресками…….
  Далі буде…..

 3. Тур “Там, де річка Ворскла в’ється” не може не сподобатися!!!!!!!!!!!!!!!!
  Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за якісний продукт, адже якість – це пристрасть до досконалості!
  На цьому можна було б завершити відгук, бо головні акценти зроблені. Але трохи додам: всі історико-архітектурні пам’ятки по-своєму гарні і неповторні,особливо “нетиповий” Покровський кафедральний собор з його барельєфами. В архітектуру і краєзнавство гармонійно вплелися: живописна природа цього краю, необтяжливий байдарочний туризм, войовничі скіфи(сколоти) і неповторний запах шоколаду. Все почуте і побачене коротко описати неможливо, треба їхати і здобувати власний досвід!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *