599 грн.*
14 годин
Дата екскурсії:
Полонне – Шепетівка
Область: Хмельницька
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 7:00, м. Шулявська

«И вообще последний город на земле это Шепетовка,
о которую разбиваются волны Атлантического океана».

Можна однозначно стверджувати, що головними піарщиками Шепетівки стали літератори.

Невеличке містечко сучасної Хмельниччини, історично південної Волині, на поч. ХХ ст. перетворюється на потужний залізничний вузол. Залізниця будувалася графами Потоцькими заради експорту цукру. З початком Першої світової «солодка» магістраль перетворюється чи не найвідомішу (нарівні зі Здолбуновим) дорогу смутку, болю, надії, тривоги. Це нею рухалися у напрямку фронту ешелони солдат. Серед тих солдат і Сергій Єсенін.

Саме на залізничній станції з вуст солдат-агітаторів вперше почув заклики про «рівність» підліток Микола Островський, відомий нам як автор популярного ще не так давно роману «Як гартувалася сталь».

Часи змінюються. Людина зі своїми прагненнями до кращого життя понад часом.

З приходом Радянської влади, до 1939 року, Шепетівка – прикордонна територія. Звідси легендарний Остап Бендер мав намірвирушити у загадкове Ріо де Жанейро. Ілюзорний світ Остапа розбивається об скелі дійсності: «Нет никакого Рио де Жанейро. И Америки нет. И Европы нет. Ничего нет. И вообще последний город на земле это Шепетовка, о которую разбиваются волны Атлантического океана. Заграница это миф о загробной жизни. Кто туда попадает, тот не возвращается».

Але не лише літературою (хоча і нею також!!!) живе сучасна Шепетівка. Під час екскурсії ми з вами оглянемо експозиції етнографічного й історичного відділу музею, а також здійснимо несподіваний екскурс у часи, близькі нам за духом нині.

Зазирнувши у тисячолітню давнину, побачимо, що землі південної Волині відносилися до Болехівської землі. Як свідчення – Городище, яке ми з вами відвідаємо. Оглянемо тут літописне городище і  цікаві культові споруди, що у різні віки належали різним конфесіям.

Наш екскурсійний маршрут охопить також невеличке містечко Полонне, що справді полонить вас своїми мальовничими куточками. Ми оглянемо костел св. Анни над р. Хоморою. Парк, що планувався одним з кращих паркових архітекторів – Мак Клером. І довідаємося про секрети полонського фарфору.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію ««… последний город на земле это Шепетовка»»


Відгуки на ««… последний город на земле это Шепетовка»»

  1. Шепетівка виявилася зовсім не такою, як я її собі уявляла. Від колишнього промислового центру, міста революційних зрушень практично нічого не залишилось. Все ті ж яскраві вивіски на будинках і кітч на кожному кроці. За виключенням Музею. Лиш побачивши його вживу, зрозуміла, що це вінець творчого доробку Анатолія Гайдамаки як автора багатьох музейних експозицій, хронологічно останні з яких, на жаль, повторювані і нецікаві. Тоді у 1970-х він випередив час, зробивши перлину, лаконічну, вишукану, сувору, таку, якої вимагав час. Відчуваю себе трохи причетною до змін у поглядах на експозицію, адже творилися вони в рамках семінару для музейних працівників @ProMuseum”, який реалізовувала наша організація – Український центр розвитку музейної справи. Відтак екскурсія “…последний город на земле” – справді дуже цікава. Таке делікатне залучення міста у оповідь. Дякую “Київським Фрескам” за відкриття Полонного – без вас я б туди точно не потрапила ніколи в житті. Ну а про смачний фінал – печену картоплю, огірочки і помідори з городу, сало і якусь місцеву реліктову смакоту з риби – взагалі нема що говорити. Їх треба тільки пробувати. Їхати, дивитися, і насолоджуватися!

  2. Найщиріша подяка за цікаву, активну, красиву й смачну мандрівку! Шепетівка виявилася не “последним городом на земле” , як стверджував Остап Бендер, а містом, де живуть дуже гостинні й талановиті люди, які можуть запропонувати гарний, колоритний і пізнавальний відпочинок дорослим і дітям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *