14 годин
Дата екскурсії:
Deadline book: 21.09.2021
Олевськ - Сущани - Юрове - Рудня
Область: Житомирська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 07:30, м. Шулявська

Полісся – чи не найпривабливіший куточок України. Загублене у дрімучих лісах, оперезане річками-річечками, огорнуте таємницями й легендами, овіяне казкою.
Десь тут і досі живуть мавки, русалки, потерчата, лісовики. Тут і досі ловлять рибу плетеними ятерами, а мед беруть бортями.

Наш мандрівка вихідного дня у край архаїчний, загадковий, чарівний. Тут загубився світ, якого вже більше ніде не існує. Життя в унісон з лісом. Збирачі й мисливці до нині господарі цих країв. Ось з тими «чаклунами» ми й зустрінемося. А вони – трохи відкриють нам свої таємниці. Познайомлять з найстарішим древлянським промислом – бортництвом. Бджолиний рій, борті, бортна пасіка й можливість придбати лісовий бортний мед.

Поміж тим – знайомство з минулим і сучасним життям поліщуків, відпочинок у мальовничій місцевості, за бажанням обід на березі річки Уборть.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «Таємниці поліського бортництва»


Відгуки на «Таємниці поліського бортництва»

  1. Колишні учні продовжують навчання — то найкращий подарунок усім педагогам. У День учителя наш туристичний гурт засвоїв урок про комах-трударів, які за легендою вилетіли із чола Бога, про поліських «пчолок» (як їх тут ніжно називають) і про бортництво, якому понад 1500 літ. Ми дізналися, чим «стояк» відрізняється від «лежака» (і це не те, про що ви подумали). Вивчили нові слова і словосполучення: жень, взяток, творити вуллє, лазбень, кодола, дуплянка, зубель, плєшня, медова сита, курель, довж, снєт, лежея, кронципал. Подивувалися, що полюбляє ласувати диким медком не лише ведмідь, а й «жовна» (чорний дятел), лісова «муш» (миша) і куниця. Відкрили для себе світ невтомної бджолиної спільноти, яка народжується, живе й трудиться за дивовижними законами. І нам є чого повчитися у «Божих мушок», адже вони мешкають на Землі понад 30 мільйонів років, а первісна людина з’явилася лише 2 мільйони років тому.
    Найщиріша подяка пані Анжелі за цікаву одноденну мандрівку «Таємниці поліського бортництва», сердечна дяка водієві Юрію, місцевому гіду-краєзнавцю Юрію Халімончуку, бортнику Анатолієві Скуміну з дружиною Людмилою і пасічнику Миколі Федоровичу! Нехай вам, поліщуки, ручки не болять, а бджілкам крильця! Раджу їхати з дітками, бо екскурсія пізнавальна, колоритна і ДУЖЕ смачна.

  2. Ви бачили медові ріки? А хочете?
    Тоді гайда з Київськими фресками!
    Як завжди пізнавально, цікаво та комфортно, а ще й відкриття нових смаків і неймовірні пахощі лісу Полісся!!!
    З Київськими фресками можливо все! Насолодіться життям сповна!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *