1099 грн.
12 годин
Дата екскурсії: 23.07.2022
Богуслав - Медвин (гора Тотоха)
Область: Київська
Тип/транспорт: автобусна
Час та місце зустрічі: 7:30, м. Видубичі

Богуслав — одне з городищ, заснованих князем Ярославом Мудрим вздовж південних кордонів Русі над мальовничою Россю. Невеличке місто неподалік від Києва приваблює краєвидами і талановитими людьми.

Напевне, першою, хто уславив край, стала дочка священника Маруся, що потрапила в  татарськи полон і була продана туркам. Про Марусю Богуславку, яка випустила земляків із турецької неволі, складено немало історичних пісень і дум.

Особлива природа Богуславщини, її темпераментний і веселий народ знайшли відображення у повістях Івана Нечуя-Левицького. Дитячі літа Нечуя минули у цих краях.

У Богуславі тривалий час  проживала Марія Вілінська (Марко Вовчок). У Богуславі вперше відчув, як за спиною у нього прорізаються крила, вперто розриваючи піджак, молодий викладач, а пізніше класик єврейської літератури Шолом-Алейхем.

Неповторні пейзажі надихали на творчість не лише письменників. Із Богуслава родом Алімпій Галик, один з найвідоміших лаврських іконописців, й Іван Сошенко, який відкрив Україні Тараса Шевченка.

Під час мандрівки ми з вами оглянемо старовинну забудову міста над Россю й познайомимося з його історією.

І не лише музеї! Про відоме богуславське ткацтво у ткацькій майстерні – дивимося, слухаємо і трішечки тчемо.
На нас чекає також зустріч із богуславським гончарем.

Опісля Богуслава ми відвідаємо селище Медвин, де почуємо про “Медвинську республіку” 20-х років ХХ ст. і познайомимося з пам’яткою природи  – гора Тотоха.

Зареєструватися на екскурсію »
Зареєструватися на екскурсію «В край Марусі Богуславки»


Відгуки на «В край Марусі Богуславки»

  1. “Містечко музеїв” – можна сміливо сказати про Богуслав, хоча до Переяслава йому далеко ))). Це настільки комфортний тур і подорож, що їх не можна пропустити. Тур має практичну складову, адже кожен охочий може спробувати зробити кілька рядків на ткацькому верстаті, і дегустаційну. “Доообра ферма” виготовляє справді смачний сир, який можна придбати значно дешевше, ніж у Києві в місцях продажу цієї торговельної марки. Щоправда, за 2 роки так і не навчилась робити професійні дегустації. Але це наша, українська, риса, і зовсім не вина “Київських фресок”. Тому рекондую брати з собою з Києва смачне вино, виноград, а все інше є на місці – і незабутні враження Вам гарантовані. Дякую, Анжела Савченко! Ви найкращі!

  2. Найщиріша подяка пані Анжелі Савченко за дивовижну подорож Богуславщиною! За день побачили дуже багато: три музеї – краєзнавчий, Івана Сошенка і Марка Вовчка, красуню Рось, Свято-Миколаївський чоловічий монастир, єврейський цвинтар, ткацьку майстерню Валентини Ткач (http://kylymy.lemon.ua, http://rukotvory.com.ua/maystry/valentyna-tkach) і навіть посмакували сирами на козиній фермі (http://dooobraferma.com.ua) Така мандрівка зацікавить дорослих і дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *